2019 Yılında Iyimserlik ve Mutluluk Yaratan Renk Evinizde & Ofisinizde

Dünya renk trendlerine yön veren, Pantone Color Institute, 2019 yılın rengini Canlı Mercan (Living Coral) olarak belirledi.
Pantone, 2019 yılının renginin “pozitif duyguları ve insan için iyimserlik ihtiyacını” simgelediğini söylüyor.
Tıpkı denizdeki yaşamda barınak kaynağı olan mercanlar gibi; Pantone 16-1546 kodlu Living Coral tonu da bizim sürekli değişen yoğun tempolu yaşamlarımızda bizi kucaklayacak bir renk.
Pantone’un açıklamalarına göre canlı mercan, doğada renklerden en eşsiz renklerden biri.

İklim değişiklikleriyle birlikte yok olan mercan resiflerinde bulunan bu renk, mercan ağartma ve asidifikasyon yöntemleriyle de zarar görüyor. Bu yılın rengini belirlerken çevre kirliği ve iklim değişikliğine de dikkat çekiyor.
BMS A.Ş ailesinde bulununan Naughtone & Herman Miller markaları çevreci bilincini tasarımlarındaki malzeme ve üretim tekniklerinde %99 geri dönüşüm özeliği ile satışa sunuyor. Kullandığımız mobilyaların ergonomisi, konforu kadar çevreci değerlerinin de önemli olduğunu kanıtlıyorlar.

Canlı olduğu kadar yumuşak da bir renk olan canlı mercan, aynı zamanda insanın iyimserlik ihtiyacını da temsil ediyor.

Sosyal medyanın hayatımıza yansımasını simgeleyen bu canlı ve enerjik renk; önümüzdeki senenin mimari ve dekorasyon trendlerini de etkileyecek.

Kırmızı mercan, turuncu kırmızı ve pembe gibi çok sevilen tonların birleşimi. Özellikle de ofis dekorasyonuzda toplantı veya misafir ağırlama alanlarınıza sıcak bir dokunuş getiren bu renk bazı kullanım şekillerine göre cesur bir görünüm de katar.

Özellikle ev alanlarınızda mercan rengini gri ile birlikte kullanabilirsiniz. Mercan rengi mobilyalarınızın yanında gri renginin dokunuşları yaşam alanlarınızda sinerji yaratacaktır