Bespoke Rolls Royce

Rolls-Royce müşterileri yaratıcılığında teselli buldu…

Salgının başlangıcında, Rolls-Royce tasarımcıları ve müşterileri kendilerini evlerinin güvenliğiyle sınırlı buldular. Ancak Bespoke Collective’in müşterilerileriyle olan benzersiz, son derece kişisel ilişkileri değişmedi. Bu, seyahat ve bununla bağlantılı lüks ihtişam öğelerinden, evin zengin ve dokusal çevresine, mimariye ve doğada bulunan dinginlik anlarına ilham kaynağında bir değişikliğe yol açtı.

Dikkat çekici bir şekilde, Rolls-Royce’un Bespoke bölümü 2020’de yeni bir rekora imza attı. Yılın zorluklarıyla karşı karşıya kalan müşteriler, teselli aramak ve yansıtan mirasları içselleştirmek, yeniden keşfedilmiş bir ürün olan zamana yatırım yapmak için Rolls-Royce Bespoke’un yaratıcı düşüncesini kullandılar. Tarihi ve ailevi önemi olan değerli eşyalar. Ortalama olarak, Bespoke koleksiyonları 2019’a göre güçlü bir artış gördü ve her bir otomobilin kumaşına dokunan kişiselleştirilmiş unsurların belirgin bir şekilde artmasını, daha fazla içerik ve duygusallık kullanılmasını sağladı.

Rolls-Royce Motor Cars Ceo’su  Torsten Müller-Ötvös ;

“Bespoke kollektif 2020’de yeni büyüklükler ile  ölçeklendirdi. Bunu çok sayıda eşi görülmemiş kısıtlama ve zorluğun arka planında yaptıkları için başarılarını daha da etkileyici kılıyor. Hiçbir koleksiyonda daha önce hiç bu kadar ısmarlama detaylandırma görmemiştik. Sektörümüzün yaygın kesintilerle kuşatıldığı bir dönemde, her işi korumak için çok çalıştığımızı söylemekten gurur duyuyorum” diyor. İngiltere, Goodwood’daki Rolls-Royce’un evinde bulunan mühendisler, tasarımcılar ve zanaatkarlardan oluşan bir ekip olan Rolls-Royce Bespoke Collective olarak adlandırılır. Bu ekip, eşi benzeri görülmemiş bir yıl olan 2020 boyunca, markanın küresel müşterilerinin benzersiz vizyonlarını olağanüstü seviyelerde hayata geçirdi. Yaratıcılık, zanaat ve hayal gücü kullanıldı. 2020’de yaratılan motorlu araçların neredeyse her biri, zorlu ve öngörülemeyen rüzgarların arka planı dikkate alındığında dikkate değer bir başarı…

Aşağıda, Rolls-Royce’un Lüks Evi tarafından 2020 boyunca tamamlanan Ismarlama tasarım ve işçiliğin en güzel örneklerinden bazılarının anlık görüntüsü yer almakta…

TOKYO’DA ALACAKARANLIK

Phantom, Wraith, Dawn ve Cullinan’dan oluşan “Dusk in Tokyo Collection”, Japonya’nın başkentini kutluyor. Adını “Tokyo’da Alacakaranlık” olarak adlandırılan karmaşık, çok yönlü beyaz boya, kıyı metropolünün erken gün batımının sıcak ışığında yıkanan yüksek katlı cam ve beton binalarını karakterize ediyor. Alüminyum ve mika pulları içeren kırıcı boya, düşük ışıkta ince tonlar oluşturur. Rose Gold Bespoke Audio ve ön panonun Rose Gold saat kasası Phantom’da vurgulanan Siyah Deri iç mekan, camın üzerinde azalan güneşin son noktalarının güzelleşmesiyle şehrin yüksek binalarının uzun, karanlık gölgelerinin kontrastını gösteriyor. Japonya’da ilk kez Rose Gold’da sunulan ve güneşin batışını temsil eden Spirit of Ecstasy, gündüzden geceye geçişe öncülük ediyor.

PHANTOM “IRIDESCENT OPULENCE” 

Phantom’un sımsıkı kapatılmış kokpiti, doğal malzemeleri bir motorlu arabada daha önce hiç mümkün olmayan bir şekilde birleştirmeyi mümkün kılar. 2020’de Phantom “Iridescent Opulence” bu yaklaşımı yeni zirvelere yükseltti. 2017’de bir konsept olarak piyasaya sürülen gerçek bir Bespoke sanat eserine sahip “Iridescent Opulence”, İsviçreli malzeme uzmanı Nature Squared ile ortaklaşa yaratıldı. Sonuç doğadan ilham alır; her biri parlaklığını ve zengin tonunu vurgulamak için ayrı ayrı şekillendirilmiş, sürdürülebilir kaynaklı 3 binden fazla yanardöner kuyruk tüyüne ev sahipliği yapan bir Galeri. Bunlar, açık gözenekli bir kumaş üzerine elle dikilmiş ve bu tasarım Phantom’un kalbindeki parlak, yanardöner sedef kasasından dışarıya doğru yayılan bir tasarımdı. İç mekan, arkadaki şelaleye ısmarlama nakış ve piknik masalarında gümüş işlemelerle tamamlandı. 

STEED PHANTOM EXTENDED

Bir aygırın karmaşık Bespoke işlemeleri, bu zarif Phantom Extended’in iç arka kapılarını süslüyor. Güç ve ilerleme için aralıksız bir coşku ifade eden nakışlar, çok net bir vizyona sahip Çinli bir müşteri tarafından Rolls-Royce Bespoke Tasarım Ekibi’ne sunulan bir eskizden esinlenilerek geliştirildi.

 “NEON NIGHTS” RENK ÜÇLEMESİ

Rolls-Royce Bespoke Ekibi, her renkten sınırlı sayıda “Neon Nights” adlı yeni ve dinamik bir renk paleti geliştirdi. Her biri doğal dünyadan ilham alan üç parlak renk tonu, Avustralya yeşil ağaç kurbağasında doğal olarak bulunan ve herdem yeşil olan ‘Ōhi’a lehua’nın çiçeklerini taklit eden, neredeyse parlak bir ton olan Lime Rock Green ve Hawaii’ye özgü ağaç ve Orta ve Güney Amerika’nın egzotik kelebeği Rhetus Periander’den ilham alan Mirabeau Blue.

WRAITH “DÜNYADAN İLHAM ALDI”

Wraith “Inspired By Earth”, tasarım ipuçlarını tüm Güneş Sisteminden ve uzaydan görüldüğü şekliyle kendi gezegenimizden alıyor. Kraliyet Mavisi dış yüzey, Dünya yüzeyinin yüzde 75’ini kaplayan suya atıfta bulunurken, havayla fırçalanmış kaput resmi, Orta Doğu bölgesinin Birleşik Arap Emirlikleri merkezli bir uydu görüntüsünü tasvir ediyor. El boyaması Zümrüt Yeşili Coachline hattı, Güneşi ve Güneş Sisteminin sekiz gezegenini içeriyor. Koltuklar, Birleşik Arap Emirlikleri çöllerinin kumlarını taklit etmek için mokasen deriden yapılmış; Lacivert ve Kobalto Mavisi vurgular nehirleri ve gölleri çağrıştırıyor ve Emerald Green geçişler tüm biçimleriyle doğayı simgelemekte. Arkada ise, Photoflash teknolojisi kullanılarak ince ayrıntılara sahip nakışlarla işlenen atmosferik bulutlar bulunmakta. Ön pano, Orta Doğu’nun ustaca havayla fırçalanmış uydu görüntüsü ile süslenmiş. Ismarlama Starlight Tavan Döşemesi, Güneş merkezli tüm Güneş Sistemi gezegenlerini göstermek için işlenmiş. Diğer ısmarlama detaylar arasında ayak plakaları, metal radyal arka plana sahip bir saat ve altın rengi vurgulanmış dünya gezegeni ile gümüş renkli gezegenleri gösteren kaplamalar bulunuyor.

 WRAITH KRYPTOS KOLEKSİYONU

Wraith Kryptos Koleksiyonu, Koleksiyonun Bespoke detaylarında gizlenmiş bir şifre ile süslenmiş. Sadece 50 otomobille sınırlı olan koleksiyon, motorlu aracın iç ve dış kısmındaki Bespoke unsurlarında bulunan mesajları çözmeye davet ediliyor. Spirit of Ecstasy’nin üzerindeki yeşil emaye detaylı bir gravür, KRYPTOS kelimesini kodlu olarak tasvir etmekte. Koltuk başlıklarında bulunan işlemeli RR’nin çevirisine ek olarak, bu yedi deşifre edilmiş karakter, Wraith Kryptos’un ekran baskılı metal ön panosundaki bu harfleri tanımaya başlarken müşterilere keşif yolculuklarında yardımcı olacak. Wraith Kryptos’un özel dış tonu, mavi ve yeşil mika pulları ile sağlam bir Antrasit temel renkten oluşur. İçeride, Selby Grey veya Antrasit’e karşı Bespoke Kryptos Yeşil deri bulunuyor. Güzel bir şekilde işlenmiş, iki renkli tavan döşemesi, aydınlatmalı kapı cepleriyle vurgulanan, hareket halindeki veri akışından ilham alan bir motifi tasvir ediyor.

 AYDINLATILMIŞ ÖN IZGARA – GHOST 

LED’ler ve lazerle oyulmuş delikler Yeni Rolls-Royce Ghost’un yenilikçi ‘Aydınlatılmış Ön Izgara’, Bespoke Ekibi tarafından iki yıl ve 10 bin saatten fazla geliştirmenin ardından piyasaya sürüldü. 850 yıldız, Starlight Tavan Döşemesinin benzersiz zarafetini yansıtıyor. Ön pano, gösterge panelinin yüzeyine dikkatlice oyulmuş 152 LED ve 90 bin lazerle oyulmuş nokta kullanarak otantik, gerçek bir lüks hissi elde ediyor. Işıklar, kabinin saati ve gösterge kadranı aydınlatmasıyla titizlikle uyumlu. Gözler ise ön panoda hareket ederken parıldayan bir etki oluşturuyor. Kapsamlı mühendislik çalışması ve üç katmanlı kompozit malzeme, Aydınlatılmış Ön Izgara’nın çalışmıyorken tamamen görünmez olmasını sağlıyor.

THE MAHLANGU – PHANTOM

Rolls-Royce Phantom’daki kabin, Güney Afrikalı bir müşteriye dünyaca ünlü Güney Afrikalı sanatçı Dr Esther Mahlangu’nun son derece kişisel bir sanat eserini sergileme fırsatı sundu. Afrika’da Ndebele bölgesinden ulusal bir simge olan Dr. Mahlangu, bu şekilde bir sanat eseri yaratan ilk sanatçı oldu ve otomobil onuruna ‘Mahlangu Phantom’ adı verildi. Phantom’un iç kısmında öne ve merkeze yerleştirilen türünün tek örneği, çağdaş Afrika sanatının çarpıcı bir ifadesidir. Canlı geometrik soyut resimler ve duvar resimleriyle ünlü olan 85 yaşındaki eserler, dünya çapında birçok önemli müzede ve özel koleksiyonda bulunabilir. Rolls-Royce, bu benzersiz komisyonu kutlamak için Esther Mahlangu’nun çalışmalarını ve kültürel mirasını sergilemek için kapsamlı bir film de çekti.

CULLINAN ‘SPIRIT OF RUSSIA’

Cullinan, efsanevi Rus dağlarına adanmış dört ayrı Ismarlama kokelsiyon serisi için mükemmel bir tuval olduğunu kanıtladı. “Elbrus”, “Krasnaya Polyana”, “Altın Dağlar” ve “Klyuchevskaya Sopka”. Buzlu Siyah Elmas, Buzlu Gunmetal Çelik, Geceyarısı Safir Mavisi ve Premiere Gümüş dış renk tonları, buzlu zirvelerden ilham alıyor ve Cullinan’ların her birinde koyu krom dış detaylarla tamamlanıyor. İçeride, Starlight Tavan Döşemesinde bir Rusya haritası tasvir edilirken, dağ zirveleri koltuk başlıklarına işlenmiştir. Her arabanın oyulmuş eşik plakalarında, tasarımına ilham veren dağ bölgesini ve her bölgedeki en yüksek zirvenin yüksekliğini belirten bir yazı bulunuyor.

SPORTIVE KOLEKSİYONU

Birleşik Arap Emirlikleri için iki Black Badge Dawn ve dokuz Black Badge Wraith koleksiyonu oluşturuldu. Cesur renk kombinasyonları ve teknik liflere sahip Sportive Collection, Black Badge’in etkileyici ve pişmanlık duymayan doğasını özetliyor. Rolls-Royce için yenilikçi bir ilk olarak, iç mekan, canlı dış renk kombinasyonlarına uyması için renkli bir dokumayla iç içe geçmiş bir teknik fiber ön panele sahip. El boyaması Coachline’lar benzersiz bir “Sportif” motife sahipken, dokuma deri kapı yan çantalar ve oymalı Bespoke ses perdeleri, Koleksiyonun dinamik ambiyansına daha da katkıda bulunuyor.

ARCTIC BEYAZ VE HOTSPUR KIRMIZI PHANTOM

Teksaslı bir Rolls-Royce koleksiyoncusu tarafından sipariş edilen bu çağdaş Phantom, cesur iç renk grubunun göstergesi olan Hotspur Kırmızısı çift hatlı ve çift çizgili Arctic White renginde. İçeride, Hotspur Red, kuzu yünü zemin paspaslarından, mahremiyet perdelerinden bagaj bölmesine kadar her yüzey, bu canlı Ismarlama renkle tamamlandığı için çarpıcı bir sahne çiziyor. “Lakeshore Aurora”, Rolls-Royce Bespoke Collective tarafından tasarlanmış.