Bvlgari Fiorever

Roma’nın ebedi romantizminden ilham alan keyifli bir çiçek ikonu

Bir Bvlgari çiçeği başka hiçbir şeye benzemez. Mücevher evinin en sevdiği ilham kaynağı Roma’dan esinlenen Fiorever koleksiyonu, Ebedi Şehir’in büyüsünü ve sınırsız romantizmini ışıltılı, doğal ve zarif tasarımlara dönüştürüyor. Geçmişten günümüzde Romalıların büyük hayranlık beslediği çiçekler, antik çağlardan günümüze kadar her şehrin farklı dönemlere ait kültürel simge yapılarında filizlenerek, bir neşe ve tutku sembolü olarak saygı görmüştür. İsmini İtalyancadaki çiçek anlamına gelen “fiore” ve sonsuzluk anlamına gelen “forever” kelimelerinin birleşiminden alan ışıltılı mücevher koleksiyonu, bu doğal motifi, Bvlgari tarzında romantik bir dokunuşla tamamlanan karşı konulamaz pozitifliğin ve neşenin ebedi bir sembolüne dönüştürerek, mutluluğun zamansız bir amblemi olarak sunuyor.

Mücevher evi ilk günden beri, eşsiz işçiliğini ve yaratıcılığını zamansız çiçek temasının muhteşem ve çarpıcı yorumlarını sunmak için kullandı. Bvlgari tarafından her zaman sevilen bu doğal motifin stilize edilmiş ve saf bir yorumu olan Fiorever simgesi, çarpıcı hacmi ve muhteşem pırlantaların birleşimiyle dört yapraklı yonca şeklini alıyor.

Bvlgari’nin zamansız tarzını yansıtan cesur çizgiler, temel şekiller ve zarif bir hacim duygusuyla tasarlanıyor. Roma’dan, mutlulukla… 

2021 Fiorever Mücevher Koleksiyonu

Mutlulukla ışıldamak için tasarlanan, sofistike ancak her türlü stile rahatlıkla uyum sağlayan yeni Fiorever mücevherler, koleksiyonun romantik ruhunu ışıltılı ve ayırt edici bir tasarımla mükemmel bir şekilde birleştiriyor. Zanaatkarlıkta yaratıcı ve özgün yaklaşımını yepyeni bir seviyeye taşıyan Bvlgari, iki değiştirilebilen mücevherden yapılmış özel bir beyaz altın ve pırlanta bir set sunuyor. 6 karattan fazla pırlantaya sahip zarif pavé-set kolye, çiçek şeklinde bir kapanma kilidiyle tamamlanıyor. Kalbinde parlak kesim bir pırlanta bulunan sembolik kolye ucu, kolayca değiştirilip ışıltılı bir broş haline de getirilebiliyor. İkonik çiçek motifinden oluşan zarif, tek sıra pırlantalarla bezeli,  ultra feminen beyaz altın sarkaçlı küpeler, sarkıt kısımları ayrılarak kolayca çok yönlü dört yapraklı küpe haline gelebiliyor.

Dönüştürülebilir mücevher alanındaki bu engin savoir-faire ve zanaatkarlık, Bvlgari DNA’sının tam kalbinde yer alıyor ve şimdi nihai ışıltıyı Fiorever’in taze ve neşeli ruhuyla birleştiren, hem değerli, hem de kullanması kolay tasarımlarla yeni ifade yolları buluyor. Kolay ve rahat bir giyilebilirlik sunmak için özel olarak tasarlanmış, ışıldayan çiçek motifi içinde sihirli bir şekilde ortadan kaybolan yeni ve pratik klipsiyle seti tamamlayan, göz kamaştırıcı beyaz altın ve pırlanta bir bileklik karşımıza çıkıyor. Evrensel çekiciliğe sahip bu mücevher seti, zamansız, tek sıra pırlanta stili ile çiçek motifinin verdiği ekstra gösteriş arasındaki zarif kombinasyondan oluşuyor. Bir çiçeğin taç yapraklarını açış anını canlandırmak üzere parlak elmasların bir araya geldiği, hayranlık uyandıran yüzük doğanın bütün güzelliğini ihtişam ve büyüleyici ışıltısıyla yeniden canlandırıyor. Eşi görülmemiş tasarımın bir ucunda muhteşem bir çiçek bulunurken, rüzgârdan savrulan taç yaprağı spiral halkanın diğer ucunda yüzük tasarımını tamamlıyor.

Pembe veya beyaz altın renkli çiçek kolye uçları, doğal zarafeti ve neşeli içtenliği içeren, ajur motifli tasarımlarının inceliği ile kibarca parlıyor. Değerli dört yapraklı yonca motifinin küçültülmüş bir yorumu, günlük hayata ışıltılı ve zarif kadınsı bir dokunuş getiriyor. Bvlgari’nin zarif ve nadir değerli taşlara yönelik ayırt edici zevkini sergileyen üç yeni kolye, ikonik çiçeğe değerli bir renk katıyor. Göz kamaştırıcı elmas yaprakları, beyaz altın versiyonunda canlı safir, zümrüt ve pembe altın renk kombinasyonuyla merkezindeki parlak kesim yakutu yüceltiyor ve Bvlgari’nin ustalığını renkli mücevherlerle mükemmel bir şekilde ifade ediyor. Değerli taşların muhteşem güzelliğini günlük zarafet ve Roma rahatlığıyla yorumlayan, kullanımı kolay tasarımlar koleksiyonda yerini buluyor. Işıltılı, zarif ve doğal bir şıklığı yansıtan bu koleksiyon, Roma’nın coşkulu, neşe dolu ruhunu nereye giderseniz gidin yanınızda götürmenizi sağlıyor. 

BVLGARI BODRUM’DA 

Bu ay kapılarını açacak olan Türkiye’deki ilk yazlık mağaza, Bvlgari’nin en özel koleksiyonlarını sunmaya hazırlanıyor. Capri, Mikonos, St. Tropez, İbiza ve Dubai gibi gözde tatil destinasyonlarıylarıyla birlikte Bvlgari, Bodrum’da da yepyeni yazlık mağazasını açıyor. Haziran ayında Yalıkavak Marina’da kapılarını açacak mağaza, Türkiye’deki ikinci Bvlgari mağazası olup 110m2 alanda müşterilerine ayrıcalıklı bir hizmet sunacak. Bvlgari’nin benzersiz mücevher, saat ve aksesuar koleksiyonlarının yanı sıra en seçkin tatil destinasyonlarında yer alacak olan seçili özel parçalar da mağazada yerini alacak.