Cruise ile rota Norveç Fiyortları

Daha önce gidilen ve standartları bilinen aynı rotalar, hatta aynı oteller mi, yoksa tamamen farklı bir rota keşfetmek mi? 

Gençlerin arkadaşlarıyla yaptıkları tatillerdeki konsept, hep birlikte aynı ortamda olmak ve doyasıya eğlenmek üzerine oluyor. Bu sebeple bazen yurt içinde, bazen de yurt dışında popüler olan rotalar tercih edilebiliyor. Oysa son zamanlarda dünyanın daha büyük olduğunu fark eden ve tatillerini tek bir lokasyon yerine farklı ülkeleri keşfederek geçirmek isteyen gençlerin de sayısı bir hayli arttı. Hem arkadaşları ile gece gündüz aynı ortamda olmak, hem de konfor alanından fazla uzaklaşmadan yeni ülkeler keşfetmek isteyenler, son yıllarda Cruise tatillerine ilgi göstermeye başladı. Sıra dışı bir tatil yapmak isteyen gençler için, cruise rotası tavsiyemize kulak kabartmakta fayda var! Önerimiz;  muhteşem manzaraları ile Norveç Fiyortları… Burası için birçok seçeneği ve birbirinden farklı eğlence özelliklerine sahip gemileri inceleyip, arkadaş grupları ile birlikte en uygun gemi tatilini tercih edebilirler….

Norveç Fiyortları’na Yolculuk

Norveç, Avrupa’nın en kuzeyinde yer alan ve dünyanın en güzel fiyortlarına ev sahipliği yapan bir lokasyon. Sıcaklığın arttığı, doğallığın yeşil renklere büründüğü, şelalelerin çağladığı dönemlerde Norveç Fiyortlarını denizden görmek, hatta odanın penceresinden izlemek için düzenlenen gemi turları İstanbul’dan uçuş ile başlıyor. Uçağın Amsterdam ya da Kopenhag gibi kuzey şehirlerinden birine inmesinin ardından büyülü yolculuk sizleri bekliyor.

Cruise Gemileri’nde Üst Düzey Eğlence

Cruise gemileri ise bir ulaşım aracından çok daha fazlasını sunuyor, tüm yolculuk boyunca gençler ve kendisini genç hisseden nesil için de unutulmaz bir eğlence vadediyor. Yüz metrenin üzerindeki boyutlardaki cruise gemilerinde açık havuzlar, rengarenk aquaparklar-su oyunları, gemininin üzerinde uçuyormuş havası veren zipline, yüzlerce metre yükseklere çıkılmasını sağlayan devasa kabinler, geminin etrafında yer alan cam yürüyüş alanları, spor salonları, golf ve basketbol oyun sahası ile daha fazlası bu gemilerde tatil yapmanın en keyifli sebepleri arasında… Sabahtan akşama kadar göz alıcı bir doğa içerisinde Norveç Fiyortları’nı keşfederken, geri kalan tüm zamanlarda ise gemide arkadaşlarla tadına doyulmaz bir eğlence yaşamak mümkün… Dolayısıyla bu devasa gemilerde hem keyifli vakit geçirebiliyor, hem de birbirinden farklı etkinlik alanlarında özgürce istediklerinizi yapabiliyor. Yoruldukları anlarda odalarına kaçabilecek kadar yakın ya da eğlenmek istediklerinde birçok aktiviteye en fazla 10 dakikada ulaşabilecek mesafede olunabiliyor.


Dünyanın En İyi Tren Yolculuğu: Flamsbana

Dünyanın en iyi 10 tren yolculuğu arasında yer alan Flamsbana tren yolculuğu için Flaam Kasabası’nda gemi limana yanaştığında, gemiden iniliyor.  Hemen merkezde yer alan tren durağından Bergen’e doğru giden trene binilerek doğa içinde müthiş bir tren yolculuğu başlıyor. Gençler gemi seyahatlerine renk katan bu tren yolculuğunda arkadaşlarıyla hoşça vakit geçirirken, en dik yamaçlardan yukarı doğru çıkıp eşsiz doğa manzaralarının tadını çıkarıyorlar. Yemyeşil ormanlar, ahşap evler, Kjosfossen Şelalesi ve tertemiz, bol oksijenli bir doğa ise bu gezinin en güzel artıları olarak öne çıkıyor.

Detaylı bilgi için Cruise turları arama motoru CruisePlanet.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Dünyanın değişik coğrafyalarındaki 35 gemi firması arasından eğlence anlayışınıza en uygun olanlarını kolayca keşfedebilirsiniz.