En sevilen ayıcığa “Mutlu Yıllar”

Pomellato, gelmiş geçmiş en ikonik mücevherlerinden olan ve Pomellato tarihini simgeleyen sevimli Orsetto’nun 30’uncu yıl dönümünü kutluyor. Bu “ayıcık” yumuşak, oyunbaz ve son derece alışılmadık stili nedeniyle çok seviliyor…

Çok sevdiği oyuncak ayısını hatırlamayan yoktur. Pomellato da kesinlikle hatırlıyor… Bu yıl, ilk kez 1989 yılında piyasaya sürülen ayıcık figürlü kolye ucu olan Orsetto’nun doğum gününü kutlayarak en sevdiği maskota saygılarını sunuyor. Bu oyuncu minik ayıcık, Pomellato tarihinin ikonik bir parçası haline geldi. Fakat Orsetto ünlü olan ilk ayıcık değildi. Peluş oyuncak ayılar, 26’ncı ABD başkanı sayesinde çok daha önce, 20’inci yüzyılın başlarında ün kazanmıştı. Bu şirin peluş hayvanın ismini neden Theodore Roosevelt’ten aldığına dair bir fikriniz var mı? Hikayesi çok ironik. Roosevelt hem fanatik bir çevreci hem de iyi bir avcıydı. Bu iki özellik, şaşırtıcı bir şekilde 1900’lerin başında bir arada bulunabiliyordu. Roosevelt’in başka avcıların yakalayıp ağaca bağladığı bir ayıyı vurmayı reddetmesinin ardından, ayıyı şirin bir yavru olarak gösteren siyasi bir karikatürden ilham alan mucit Morris Michtom, ilk ve en ünlü oyuncak ayıları üretmeye karar verdi. Sonraki yıllarda ayının popülaritesi, sevgi gören klasik bir çocuk oyuncağı olarak artmaya devam etti. Orsetto, bu sevgiyi ve duygusallığı bünyesinde topluyor. Günlük kullanım ve oyun için üretilen ayıcığın modern ve sıra dışı doğası, 80’lerin sonunda çok özgün ve beklenmedik bir yaklaşımı ortaya koyuyordu. Otuz yaşında yine her zamanki gibi sevimli ve bilmiş olan Orsetto ‘ya karşı konulamıyor.

Birçoğumuz çocukken onun hareketli eklemleri ve gülüşüne sahip oyuncaklarla oynamışızdır. Kolları ve bacakları ileri geri hareket ederek, geleneksel peluş bir ayıcık gibi sarıp sarmalanmak istiyor. Oynayabileceği bir kolye ucu kimin hoşuna gitmez ki? Orsetto, 30’uncu yaş gününü yeni bir görünümle kutluyor. Artık üç farklı boyuta ve pırlanta döşeli pençelerle ışıltılı bir dokunuşa sahip. Tombul fiziği daha ince bir gövde, soyut pençe tasarımı ve Pomellato’nun asimetrik imzası olan eğik başıyla yenilendi. Yeni zincir yerleşimi, Orsetto’nun kulağından geçiyor ve yatma vakti gelen bir çocuğun ayıcığını kulağından tutup götürüşünü çağrıştırıyor. 2019 model bu ayıcık, sizi baştan çıkarıcı roze altınla sarmalıyor…

Pomellato | İlk global lüks İtalyan mücevher üreticisi

Çevre bilinci yüksek bir gelecek hedefleyen Pomellato, yüzde 100 sorumlu altın tedarikini sağlamış bulunuyor. 1967 yılında Milano’da kurulan Pomellato, mücevher dünyasına “hazır giyim” vizyonunu getiren ilk marka oldu. Usta zanaatkarların ellerinde şekillenen Pomellato, benzersiz tasarımı ve rengarenk taşlarıyla öne çıkıyor. Yenilikçi taş kesim ve yerleştirme teknikleriyle bir araya getirilen taşlar, belirgin ikonik bir stil yaratıyor. Pomellato, güçlü lüks markalar ve spor ve yaşam tarzı markaları geliştiren ve giyim ve aksesuar alanında dünya lideri olan Kering grubu bünyesinde yer alıyor.

Tombul fiziği daha ince bir gövde, soyut pençe tasarımı ve Pomellato’nun asimetrik imzası olan eğik başıyla yenilendi.

Pomellato, mücevher üretimine çevre bilinci içinde bir yaklaşım…

Pomellato, özel bir koleksiyon oluşturmak için adil yöntemlerle çıkarılan altın tedarikini artırdı ve renkli taşların ve pırlantanın takip edilebilirliğine yatırım yapmayı sürdürürken bir yandan da yeni materyaller ve geri dönüşüm çözümleri araştırıyor. Bir yandan da tutarlılığı ve zanaatkarlığı garantilemek için Milano’daki bir altın sanatı okuluyla iş birliği yürütüyor. Yürüttüğü girişimleri ve sorumluluğuyla Pomellato sürdürülebilirliğin, çevre bilincine sahip bir toplumun, kadınların eğitilmesinin, kariyer gelişiminin ve daha sağlıklı bir iş-yaşam dengesini savunan küresel bir anlayışın önemini pekiştirmeyi sürdürüyor.