Gastronomi dünyasına yeni bir nefes

Mutfak ve yaratıcılığı aynı çatı altında buluşturan atölye merkezi Pots and Pens, Etiler Alkent’te açıldı. Atölye kavramını yenilikçi bir bakış açısıyla ele alarak küçük-büyük, kurum- birey herkesin keyif alabileceği bir kişisel gelişim ve öğrenme merkezi olan Pots and Pens, alışılagelmiş atölyelerin dışında; yaratıcı bir yaklaşımla, eğlenceli bir öğrenme deneyimi sunuyor. 

Mutfak alanının yanı sıra keyifli salonlarında yaratıcı etkinliklerle eğlenceli atölyeler düzenleyen Pots and Pens, çevrim içi ve çevrim dışı seçenekleri ile kişi ve gruplara özel yaratıcı çözümler sunuyor. Çalışmalarının odağında oyun ve eğlencenin yer aldığı, farklı alanları bir araya getiren merkez, kurumların ve grupların ihtiyaçlarına seslenen özelleştirilmiş atölyelerinin yanı sıra yeni atölyeler ve farklı projeler geliştirmeyi amaçlıyor. 

“Ezbere değil, eğlenerek yemek yapmayı öğretiyoruz”

“İsmimizdeki ‘Pots’ mutfak alanımızı, ‘Pens’ ise diğer atölyelerimizi temsil ediyor” diyen Pots and Pens’in kurucularından Deniz Tan Besimoğlu, imza attıkları çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi: “Pots mutfak atölyelerimizde ezbere yemekler yapmayı değil; severek, eğlenerek yemek yapmayı öğretiyoruz. Yemek pişirmeyi yaratıcı ve heyecanlı bir bakışla ele alıyor; dünyadaki trendleri ve değişen bakış açılarını odağa koyan mutfak atölyeleri tasarlıyoruz. Kurum, yetişkin ya da çocuk fark etmeksizin farklı hedef kitlelerimizin farklı taleplerini anlıyor, mutfak atölyelerimizi bu ihtiyaçlara göre özelleştiriyoruz.”

Mutfak kiralamaya kadar her şey burada

Baştan aşağı eğlenceli tasarım detaylarıyla yenilenen mekânlarını ziyaretçilerin zaman geçirmekten keyif alması için tasarladıklarını ifade eden Deniz Tan Besimoğlu, “Mekânımızda atölyelerimizin yanı sıra; video veya fotoğraf çekimleri, kurumsal toplantılar, özel eğitimler ve kutlamalar için toplantı odası-mutfak kiralama imkânı ve catering olanakları da sunuyoruz. Etiler Alkent’teki merkezi konumu ile herkesin rahatlıkla ulaşabileceği merkezimizde; 20 kişinin rahatlıkla çalışabileceği 10 istasyonlu ferah eğitim mutfağı, restoran standartlarında hazırlık mutfağı, 20 kişilik sofra ve kutlama alanı, tam donanımlı bir toplantı salonu, açık alanlar ve teras bulunuyor. Ayrıca site içerisinde otopark ve vale imkânı yer alıyor” diye konuştu.