“Genc ruhlu sokak stili”

Tommy Hilfiger, Lewis Hamilton ile birlikte tasarlanan İlkbahar 2019 Tommyxlewis Koleksiyonu’nu duyurdu. İlkbahar 2019 Tommyxlewıs Kapsül Koleksiyonu, beş kez FIA Formula Onetm dünya pilotlar şampiyonu ve erkek giyimi küresel marka elçisi Lewis Hamilton ile Amerikalı tasarımcı Tommy Hilfiger’ın ikinci işbirliği oldu… 

Tommy Hilfiger, beş kez FIA Formula OneTM Dünya Şampiyonu ve erkek giyimi küresel marka elçisi Lewis Hamilton ile işbirliği içinde tasarlanan İlkbahar 2019 TommyXLewis ortak koleksiyonunu duyurdu. Bu özel koleksiyonla ilgili Lewis Hamilton ve Tommy Hilfiger merak edilen soruları yanıtladı…

İlkbahar 2019 TommyXLewis ortak koleksiyonu için nelerden ilham aldınız?

Lewis Hamilton: Koleksiyon, Los Angeles’in her ziyaretimde bana ilham veren sokak stilini kutlama niteliğinde. Tommy ile birlikte kişisel stilimi markanın Amerikan mirası ile buluşturan, gerçekten benzersiz bir koleksiyon yaratmak istedik.

İlkbahar 2019 TommyXLewis ortak koleksiyonundan en favori parçalarınızla nasıl stiller yaratırsınız?

L.H: Organik pamukludan eskitilmiş skinny jean’leri sıfır yakalı bir süveter ve çift taraflı bomber ceketle kombine edebilirim; ki bu ceket her görünüme şıklık katacaktır. Süveterin göğsündeki “CREATE X UNITY” yazısı ve ceketin kollarındaki şerit detayları beklenmedik dokunuşlar katıyor, çok havalı parçalar haline getiriyor. Evdeyken rahat hissetmek için giyinirim, dolayısıyla eşofmanların her biri mükemmel olur.

Bir tasarımcı olarak nasıl evrildiniz?

L.H: Tommy, inanılmaz bir mentor olmaya devam ediyor. Ondan hala çok şey öğreniyorum ve sadece bir yılda çok yol kat ettiğimi düşünüyorum. Bu deneyim tasarım atölyesinde daha çok özgüven kazanmamı sağladı. Kendime daha çok güvendikçe sürdürülebilirlik gibi benim için heyecan verici ve gerçekten önemli detaylara odaklanabiliyorum. 

“Unity” (birlik) kelimesi birçok stilde yer alıyor. Bu kelime sizin için ne ifade ediyor?

L.H: Bu koleksiyonda yaygın olarak gördüğünüz “UNITY X CREATE” yazılarına ilham veren “unity” yani birlik kelimesi tamamıyla yeni ve güçlü şeyler yaratabilir. Değişimi tetiklemek ve yeni şeyler yaratmak için birlikte çalışmak şimdi her zamankinden daha çok önem kazanıyor. 

Koleksiyon Los Angeles’ın sokak stilinden esinleniyor. Batı Kıyısı görünümlerinin en çok hangi yönlerini seviyorsunuz? 

Tommy Hilfiger: Markamı 1985 yılında kurduğumdan bu yana, klasik Amerikan ‘cool’ stil DNA’mızın bir parçası olmuştur. Doğu Kıyısının Amerikan yaşam tarzına Batı Kıyısının rahat ve özgüvenli dokunuşlarını katmak bana hep ilham vermiştir. 

Lewis ile ikinci kez işbirliği yapıyorsunuz. Sizce ne gibi özellikleriyle katkıda bulunuyor? 

T.H: Lewis, çok çalışması ve azmiyle Formula 1’de inanılmaz bir kariyer edindi. Bu tutku, moda dahil yaptığı her işte kendini gösteriyor. Enerjisi ve motivasyonu ilham veriyor. 

“Unity” (birlik) kelimesi birçok stilde yer alıyor. Bu kelime sizin için ne ifade ediyor?

T.H: Kapsayıcılık ve insanları bir araya getirmek daima markamızın kalbinde yer almıştır. “People’s Place” adlı ilk mağazam, herkesin rock-and-roll stillerini satın alabildiği, havalı pop kültür deneyimlerini paylaşabildiği bir yerdi. Bu koleksiyondaki “UNITY” yani birlik kelimesi beni gerçekten en başa götürüyor. 

Lewis bir tasarımcı olarak nasıl gelişti? 

T.H: Tasarım atölyesinde özgüven kazanan Lewis gerçekten benzersiz fikirler önerdi. Ne istediğini çok net bir şekilde biliyor ama her zaman yeni fikirlere açık ve hala öğrenmeye hevesli. İlham verici bulduğumuz ve tasarımlarımıza katılabileceğini düşündüğümüz şeylerin resimlerini birbirimizle paylaşıyoruz.