İçten dışa

Mimar Gizem Büyüktürkoğlu’nun kurucusu olduğu POM ART & DESIGN Levent Galeri, Yasemin Semercioğlu koordinatörlüğünde, 18 Mayıs – 30 Haziran 2021 tarihleri arasında farklı disiplinlerden sanatçı ve tasarımcıların yaratımlarını bir araya getirerek sanat ve tasarım severlerin beğenisine sunuyor.

İçinde bulunduğumuz pandemi süreci her birimizde stres, kaygı ve endişeye sebep olurken, sosyalleşmeye, sarılmaya hasret kaldık. En içe dönük halimize tanık olduk. Kimimiz depresiftik, kimimiz üretken. Sürekli sorgular olduk. Dünya bize neyi anlatmak istiyor? Yoksa ektiklerimizi mi biçiyorduk?

Dünya, içten dışa doğru çalışır. Her çözüm, her iyileşme, içten gelir. Gerçek dediğimiz dünya bunu takip eder. Bu yüzden dünyamızı değiştirme gücümüz var. Muhtemel bir yakın gelecekte, robotlar ve akıllı makineler düşünme, hatta gülme becerisine sahip olabilecekler, ancak hiçbir zaman düşleyemeyecekler. Tüm etkinlikler içinde en insani boyutta olan eylemdir düşlemek. İnsanın iç özüne düşmektir düş… İnsana has, eşsiz ve belirleyici özelliğimiz “düşünmek” değil “düşlemek”tir. Vermek, kendinden vermek demektir. Neysek onu veririz. Bildik ki içeride başlar her şey… Kendimizi gözlemlemek, kendimizi düzeltmektir. Mükemmel ya da korkunç bir dünyanın her haliyle gerçek olabilmesi için önceden hayal edilmiş olması gerekir. İşte bu sergide yeniden hayal ediliş var.

Sergide yer alan 12 tasarımcı ve sanatçı içeride bulduklarını bizlere yansıtıyorlar. Bu bir kucaklaşma, sarılma, buluşma olarak ifade ediliyor… Aynı zamanda sanatın tasarıma evrilmesi, tasarımın da sanata…

Sergide Arzu Kaprol, Alev Araslı, Aylin Sözer, Ayşe Demir, Can Safa, Esat Fişek, Gülfem Kessler, Harun Antakyalı, Hilal Polat, Maria Kılıçlıoğlu Baraz, Sevgi Karay ve  Tayfun Mumcu yer alan sanatçı ve tasarımcılar olarak karşımıza çıkıyor.

POM Art & Design Hakkında: Sanat ve tasarımın iç içe geçtiği bir platform yaratma hayaliyle Pom Art & Design, yeniliklere bırakılan açık kapılarla farklı disiplinlerden gelmiş tasarımcı ve sanatçılar tarafından sınırlı sayıda üretilmiş eşsiz eserleri ve kullanılabilir sanat objelerini kapsamaktadır.

AÇILIŞ: 18 MAYIS 2021, Salı 12:00 – 19:00 pm. Sergi açılışına giriş maske ve sosyal mesafe kuralları çerçevesinde gerçekleşecektir. Galerinin kapalı alanında aynı anda maksimum 12 ziyaretçi bulunabileceğinden ziyaret saatleri için randevu talebinde bulunulmasını gerekiyor.