Mavi ile ışığın buluşması

Officine Panerai, yeni modeli Special Edition Luminor 8 days Red Gold – 44 mm’nin İstanbul dünya prömi yerini gerçekleştirdi. Model dünyada yalnizca 50 adet üretilecek…

Officine Panerai’nin, deniz ve denizcilikle olan kuvvetli bağlarını taçlandırdığı; ve deniz mavisi ve gün ışığının buluşmasıyla ortaya çıkan büyüleyici rengi yansıttığı kadranlarıyla öne çıkan Blue Dial Koleksiyonu’na ait en özel modeli Special Edition Luminor 8 Days Red Gold – 44 mm dünyada yalnızca 50 adet üretilecek. Officine Panerai modelin İstanbul dünya prömiyerini geçtiğimiz ay gerçekleştirdi.
Saatin en önemli karakteristik özelliği, Blue Dial Koleksiyonu’nda öne çıkan deniz mavisi kadranı. Derin mavi renk, saten gün ışını dekoruyla daha da çekici bir hale getirilmiş, bu işlem sayesinde ışığı yakalayıp dağıtarak narin parıltılar ve tıpkı güneş ışınlarının denizin dalgalarıyla birlikte oluşturduğu gibi sürekli değişen efektler oluşturuyor.

OFFICINE PANERAI VE DENİZ
Panerai ve İtalyan Kraliyet Ordusu arasındaki ilişkinin temelleri 20. yüzyılın başlarına, Panerai atölyelerinde optik ve mekanik alanında yapılan araştırmaların sonucu olan son derece hassas enstrümanların tedarik edildiği döneme dayanıyor.

Bu tarihi bağın onuruna Officine Panerai, vintage ve klasik yatlar için en önemli uluslararası yarış olan Panerai Classic Yachts Challange sponsorluğuyla deniz kültürünü benimsiyor ve destekliyor. Bu paha biçilemez mirası korumak adına marka aynı zamanda bugün pek çok yatçılık etkinliğinde kendisini temsil eden iki direkli Bermuda yelkenlisi olan Eilean’i satın aldı ve restore etti.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Kasa: Çap 44 mm, cilalanmış kırmızı altın
Kasa arkası: Safir cam
Kadran: Luminova kaplı arabik rakam ve indeksli, gün ışını dekorlu mavi kadran. Saat 9 pozisyonunda küçük saniye
Cam: Corundum’dan imal edilmiş safir cam
Mekanizma: Manuel kurmalı mekanik, P.5000 kalibre, tamamen Panerai tarafından üretilmiş, 15 ½ linye, 4.5 mm yükseklik, 21 taşlı, Berilyum balans, 21.600 A/s, KIF Parechoc darbelere karşı koruma sistemi, Güç rezervi 8 gün, çift tulumba, 127 parça.
Fonksiyonlar: Saat, dakika