New York City’den İstanbul’a Magnolia Bakery

New York City’nin ikonik markası Magnolia Bakery’nin Avrupa’daki ilk şubesi İstanbul’da açıldı

Amerikan pastane kültürünün önde gelen temsilcilerinden Magnolia Bakery’nin; İstanbul’daki ilk şubesi Vadistanbul’un açılışı, üç gün boyunca düzenlenen özel davetler ile gerçekleştirildi. Özel konukların katılımı ile düzenlenen davetin açılış konuşmasında Magnolia Bakery Türkiye Yatırımcısı Mehmet Dinçerler ve Magnolia Bakery Türkiye COO’su Tuğba Dinçerler Uçar bu kadar önemli bir markayı Türkiye’ye getirmiş olmanın mutluluğunu ifade ederken, açılış için Türkiye’de olan Magnolia Bakery Franchise Operasyonları Başkan Yardımcısı Erick Larios konuşmasında Avrupa’nın ilk şubesiyle İstanbul’da olmanın anlamını dile getirdi.

Magnolia Bakery, İstanbul’da; Icebox Pie & Bar, Banana Pudding, Brownie & Bar, Cake & Cupcake, Fruit Crisps, Pie, Cookie, Cheesecake Tres Leches  ve kahvaltılıklar kategorilerinde 60 özel lezzet açılışta sunuldu. Konukların yoğun ilgisi ile gerçekleşen davet boyunca misafirler; dünyaca meşhur Cupcake çeşitlerinden Banana Pudding’e Brownie’lerden, Cheesecake’lere Magnolia Bakery’nin eşsiz lezzetlerini Magnolia Bakery Executive Şefi Kiran Shetty’in anlatımı ile deneyimledi. 

Vadistanbul, Moda Caddesi girişinde köşede yer alan iki cepheli konumu ile Magnolia Bakery İstanbul; 150 metrekare mağaza alanı, 75 metrekare bahçesi ve 75 metrekare mutfağı ile açık ve kapalı alanlarında 70 kişiye kadar misafir ağırlamak üzere tasarlandı.

New York City’nin ikonik markası Magnolia Bakery’nin Türkiye’deki ilk şubesinin açılışında yanlarında olan tüm konuklara teşekkür ederek sözlerine başlayan Magnolia Bakery Türkiye Yatırımcısı Mehmet Dinçerler konuşmasında; “Yiyecek içecek sektöründen gelen bir yatırımcı olarak Türkiye’de Amerikan pastane kültürüne dair açığın farkındalığı ile çıktığımız bu yolda; ben ve ekibim daima Magnolia Bakery’nin İstanbul’a çok yakışacağına inanarak çalıştık. Bir dünya markasına olan ihtiyacın ülkemiz lezzet severlerin nezdinde karşılık bulacağını düşünerek New York’ta ilk deneyimlediğim, konsepti ile hayalini kurduğum Magnolia Bakery’e 2020 yılından bu yana çok emek verdik. Avrupa’nın ilk şubesi oluşu ile de anlamlı İstanbul Magnolia Bakery’yi açmanın heyecanı ile sizlerle bugün burada hep birlikte olmak o kadar değerli ki bu süreci çok şükür ki neticelendirmeyi başardığımız için çok mutluyum. Bu rüya gerçekleşirken ilk günden beri yanımda olan sevgili kardeşim Magnolia Bakery Türkiye COO’su Tuğba Dinçerler Uçar başta olmak üzere emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim. Ayrıca her birinize de burada olduğunuz için tekrar teşekkürlerimi sunarım. İyi ki geldiniz, hoş geldiniz” dedi.