Özgürlüğüne düşkün
Passat Alltrack

<br>

Volkswagen markasının amiral gemisi olarak nitelendirilen Passat model ailesinin dört tekerlekten çekişli versiyonu Passat Alltrack, Türkiye yollarına çıkıyor. Station wagon ve SUV gövde tipleri arasında son derece başarılı bir geçiş modeli olan Passat Alltrack, çok yönlülüğüyle dikkat çekiyor… 

Hayat kaotik hale geldiğinde, hayatın gündelik yorgunluğu, kalabalıktan uzaklaşma isteği insanların olağanüstü atmosferlere, ortamlara kaçma isteğini artırıyor. İşte bu olağanüstü atmosferlerden biri de Kapadokya… Kültür, sanat ve spor alanlarında birçok başarılı işbirliklerine imza atan Volkswagen Binek Araç da, Argos in Cappadocia ile bir işbirliği içerisinde konser, sergi ve söyleşi gibi farklı sanat etkinliklerine katkıda bulunuyor. Kapadokya’nın büyülü coğrafyasıyla bütünleşen Argos in Cappadocia, düzenlediği etkinliklerle tarih, doğa ve sanatı bir araya getiriyor. Yazın gerçekleştirilen Argos Akustik Geceleri Vadi Sahnesi açıkhava konserleri, kış aylarında ise geleneksel hale gelen Bezirhane konserleri ile birbirinden özel sanatçıları Volkswagen sponsorluğu ile ağırlıyor.

Kapadokya coğrafyasına ve ruhuna uygun: Passat Alltrack

Volkswagen 8-10 Kasım tarihleri arasında Kapadokya coğrafyasına ve ruhuna uygun bir programla bu kez Passat Alltrack’ın basın test sürüşetkinliğini gerçekleştirdi. Passat Alltrack, akıllı güvenlik sistemleri, üstün konfor ve teknolojik özellikleri, güçlü ve verimli motoruyla tam anlamıyla iyi bir yol arkadaşı. Passat  Alltrack, off-road yollarda, dağ/arazi koşullarına kolaylıkla uyum sağlayacak şekilde tasarlanmış. Bu nedenle, ister kayak, ister rafting, ister Kapadokya gibi atmosferlerde yaşanacak maceralarda güvenli bir seyahat sunuyor. Türkiye’de kendi segmentlerinde en beğenilen ve tercih edilen modelleri satışa sunan Volkswagen Binek Araç, özellikle Passat model ailesiyle bunun en güzel örneğini gösteriyor. Passat, 2005 yılından bu yana segmentinin en çok satan modeli olarak Türkiye’de başarısını pekiştirmiş durumda. Passat model ailesinde, Passat Variant ve bu modelin 4MOTION seçeneği Passat Alltrack de önemli bir yere sahip. Passat model ailesi, iş ve günlük hayatta kullanım kolaylığı ve prestijinin yanı sıra, Volkswagen’in en yeni teknolojilerine sahip olma iddiasını da devam ettiriyor. Passat Alltrack, üstün kalitesi, zarafeti, güçlü ve sportif duruşuyla da ailenin en yeni üyesi olarak ilk görüşte dikkatleri üzerine çekiyor. 

İster asfaltta ister off-road yollarda

Passat Alltrack, Passat’ı sadece asfalt yollarda sürmekle kalmayan, bir karavan seyahatinde kendisine eşlik etmesini isteyen veya kayak, kamp tatil rotalarında üstün yol tutuşu arayanlar için geliştirilmiş. Station wagon ve SUV gövde tipleri arasında başarılı bir geçiş sunan model, “Offroad” sürüş modu ile yol şartları zorlaştığında daha fazlasını yerine getirebilen çok yönlü bir araç. 2,2 tona kadar ulaşan çekme kapasitesi ile Passat Alltrack, karavan veya römork çekme konusunda oldukça usta. Arazi sürüşü için uyarlanmış gövde altı korumalı ön tampon, gövde altı korumasına sahip marşpiyel ve sağlam çamurluk davlumbazı, Passat Alltrack’te standart olarak sunuluyor.  Özel Off-road modu ve 4MOTION dört tekerlekten çekiş teknolojisi sayesinde, Passat Alltrack, arazide sürüş yaparken bile yüksek konfor sağlıyor.  Passat Alltrack aynı zamanda konforlu ve hızlı bir uzun yol otomobili olarak kullanıcısını memnun ediyor. Passat Alltrack, yüksek verimlilik seviyesine sahip 200 PS gücündeki 2.0 TDI motorla sunuluyor. Motor, 7 vitesli çift kavramalı şanzıman (DSG) ile kombine ediliyor. Alltrack’te, 18 inç alüminyum alaşım jantlar (Kalamata), elektrikli katlanır, hafızalı ve sürücü tarafı kendiliğinden kararan yan aynalar, LED matix ön farlar, anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi “Keyless Access” sistemi, deri döşeme koltuklar, çok fonksiyonlu deri spor direksiyon, 9,2 inç dokunmatik renkli ekran “Discover Pro” Radyo Navigasyon Sistemi ve trapez formunda krom egzoz dekorları gibi premium seviyede ekipmanlar standart olarak sunuluyor. 

Premium iç tasarım detayları

Passat Alltrack’in sağlam ve sportif dış tasarımı, iç mekanda da kendisini göstermeye devam ediyor. Çok fonksiyonlu deri direksiyonu, “Vienna” deri koltuk tasarımı, ön panel ve kapılarda kullanılan sportif dekor elemanları dikkat çeken özellikle arasında yer alıyor. Vites topuzunun ön kısmında, akıllı telefonlar için kablosuz şarj özelliğiyle birlikte sunulan geniş bir saklama gözü, USB girişi ve ambiyans aydınlatma standart olarak bulunuyor. 

Özgür seyahatler için esnek bagaj yükleme seçenekleri

Yeni Passat Alltrack, 639 litre hacme sahip olan bagajıyla tam anlamıyla bir sürücü dostu. Elektrikli bagaj kapağı, eşyaları yere koymadan bir ayak haraketiyle açabiliyor. Passat Alltrack modelinde sunulan bagaj yönetim sistemi sayesinde, bagaj zemininin her iki tarafında yer alan kızak yoluna monte edilebilen seyyar sabitleme kancaları ve uzunluğu ayarlanabilir esnek bir bant sayesinde taşınan eşyaların kontrolsüz hareketi engellenebiliyor. Sistem içine dahil olan geniş zeminli ve kaydırılıp sabitlenebilen ek bagaj tabanı sayesinde de 100 kg’a kadar olan yüklerin zorlanmadan bagaj içine yüklenmesi sağlanabiliyor. Bagaj zemini, uygun stepne kullanılıyor ise ihtiyaç halinde kolayca alt seviyeye indirilebiliyor ve tek elle kolayca eski seviyesine getirilebiliyor.

Travel Assist – Yarı otonom sürüş asistanı

Passat Alltrack’te isteğe bağlı olarak sunulan yarı otonom sürüş asistanı “Travel Assist” özellikle otoban ve çok şeritli yollar için tasarlanmış. Travel Assist seçeneği 210 km/s’ye kadar kısmen otonom sürüşü mümkün kılıyor. Travel Assist, direksiyonun sol kolundaki tek bir düğme ile çok işlevli direksiyon simidi üzerinden birkaç saniye içinde etkinleştirilebiliyor. Travel Assist devreye girdiğinde 0 ile 5 arasındaki resmi otonom sürüş derecelerinden 2. seviye düzeyinde kısmen destekli sürüşü mümkün kılıyor. Sürücünün sürüş güvenliği sorumluluğunu yerine getirip getirmediğinden emin olmak için Travel Assist sürücüyü izliyor.