Panerai Classic Yachts Challenge 2017

ARGENTARIO SAILING WEEK 2016 - PANERAI CLASSIC YACHTS CHALLENGE - REGATTA - EILEAN

Officine Panerai, dünyanın en prestijli klasik yat yarışı Panerai Classic Yachts Challenge ile bu yıl 13. kez deniz ve denizcilikle olan güçlü bağlarını onurlandırıyor…

Panerai Classic Yachts Challenge uzun süredir klasik ve vintage yelkenli yatların önde gelen uluslararası parkuru oldu. 2017 yılında 13’üncü yaşını kutlayan parkur, dünyanın en büyüleyici ve denizcilik mirasıyla dolu regattalarını, tüm klasik yelkenlilerin göz alıcı güzelliğini, görkemli tarihini ve eşsiz yapısını sevenler için bir referans noktası halini alan bir takvimle tutkunlarının karşısına çıkıyor. Officine Panerai CEO’su Angelo Bonati, bu yıl üst üste 13’üncü kez markanın ana sponsorluğunu üstlendiği PCYC için, “Büyük bir gururla söyleyebilirim ki, bizim klasik yelkenciliği korumaya ve güçlendirmeye yönelik adanmışlığımız, uluslararası düzeyde benzersiz bir duruşu temsil ediyor” diyor. Geleneksel olarak, Fransa (Antibes, Cannes), İtalya (Argentario) ve İspanya’daki (Minorca adasındaki Mahon) Panerai Classic Yachts Challenge turları Akdeniz Parkuru’nu oluşturuyor. Parkurun her bir etkinliğine katılan yatlar, puanlar toplayarak genel kupayı kazanmaya doğru ilerliyor. Akdeniz regattalarına katılanlar arasında, 1936 yılında William Fife III tarafından tasarlanan ve 2009 yılında Officine Panerai tarafından alınıp restore edilerek yeniden denize açılan Bermudalı yelkenli Eilean da yer alacak. Marblehead, Newport ve Nantucket regattaları katılan gemilerin her Ağustos ve Eylül ayında New England sularında düzenlenen, Kuzey Amerika Parkuru’nun kazananına verilen ikinci Panerai Classic Yachts Challenge Kupası için yarışmasına olanak sağlıyor. Son iki yıldır Kuzey Amerika Kupası, 1936 yılında efsanevi Sparkman & Stephens’tan Olin Stephens tarafından tasarlanan NY-32 sınıfı üyesi Siren tarafından kazanılıyor. Genel Akdeniz ve Kuzey Amerika Kupaları’nın yanı sıra, coğrafi sebeplerden ötürü hiçbir parkura dahil edilmeyen Antigua Classic Yacht Regatta ve Panerai British Classic Week de dahil olmak üzere tek tek etkinliklerin kazananları ödül olarak bir Panerai saati kazanacak.

PANERAI CLASSIC YACHTS CHALLENGE TAKVİM
ANTIGUA CLASSIC YACHT REGATTA /19 – 25 Nisan 2017
LES VOILES D’ANTIBES /31 Mayıs – 4 Haziran 2017
ARGENTARIO SAILING WEEK /15 – 18 Haziran 2017
PANERAI BRITISH CLASSIC WEEK / 8 – 15 Temmuz 2017
MARBLEHEAD CORINTHIAN CLASSIC YACHT REGATTA /11 – 13 Ağustos 2017
NANTUCKET REGATTA /18 – 19 Ağustos 2017
NANTUCKET OPERA HOUSE KUPASI / 20 Ağustos 2017
BRISTOL, HERRESHOFF CLASSIC YACHT REGATTA /25 Ağustos 2017
NEWPORT CLASSIC YACHT REGATTA PRESENTED BY IYRS /26 – 27 Ağustos
MAHON, XIV COPA DEL REY DE BARCOS DE EPOCA /29 Ağustos – 02 Eylül 2017 /
CANNES, RÉGATES ROYALES /26 – 30 Eylül 2017

1936 yılında İtalyan Kraliyet Donanması’nın dalış ekibi için ilk saatini tasarlayıp üretmesinden bu yana, Panerai göz alıcı İtalyan tasarımıyla öncü İsviçre saatçilik teknolojisini birleştirerek deniz severler için ideal saatler üretiyor.

OFFICINE PANERAI
1860’ta Floransa’da bir atölye, dükkan ve saat yapımı okulu olarak kurulan Officine Panerai, uzun yıllar İtalyan Donanması’na ve donanmanın özel dalış ekiplerine saatler üretti. Aralarında Luminor ve Radiomir’in de bulunduğu tasarımlar o dönemde Panerai tarafından geliştirildi ve bu saatler yıllarca Askeri Sır Yasası’yla korundu. Tasarımların uluslararası satışı, marka 1997’de Richemont Group tarafından satın alındıktan sonra başladı. Bugün Officine Panerai saatlerini Neuchatel’de geliştirip üretiyor. İtalyan tasarımı ve İsviçre’nin saat konusundaki uzmanlığının benzersiz bir harmonisi olan Panerai saatleri, dünya çapında özel distribütörler tarafından ve Panerai mağazalarında satışa sunuluyor.
www.panerai.com

PANERAI CLASSIC YACHTS CHALLENGE
Officine Panerai, denizcilik ile olan tarihi bağlarına istinaden, vintage yatlar için düzenlenen uluslararası bir yarış olan Panerai Classic Yacht Challenge’a sponsor olarak yıllardan beri klasik yelkencilik kültürünü desteklemeye devam ediyor. Şirket ayrıca 2007 yılında Bermuda ketchi Eilean’ı satın alıp restore etti. Fairlie İskoçya’da efsanevi Fife Yard tarafından üretilen 1936 yapımı Eilean, vintage ve klasik bot ralli ve regattalarına markanın bir elçisi olarak katılacak.