Panerai Luminor Marina Carbotech™ – 44 MM

Panerai, ikonik Luminor Marina modelini orijinal tasarımı, yenilikçi materyallerle bir araya getirerek baştan tanımlıyor.

Luminor Marina Carbotech™ – 44 mm (PAM01661) yenilikçi ve etkileyici bir dilden beslenerek bugün geniş ölçüde tanınan kimliğinin temelini oluşturan çarpıcı potansiyelin oluşturduğu özgüvenli tasarım kodlarıyla belirgin bir estetik değişimi yansıtıyor: Carbotech™ kasa ve mavi Super-LumiNova™ saat imleriyle bezeli Sandwich™ kadran.

Son Luminor Marina modeli ile Panerai Laboratorio di Idee’nin geliştirdiği yüksek performanslı kompozit materyal ve mavi rengin enerjik detaylarını taşıyan ikonik Sandwich kadran koleksiyonda ilk kez bir arada kullanıldı. LAB-ID™’nin emsalsiz başarısını bir kez daha gözler önüne seren, güçlü ve son derece özgün bir kombinasyon… Teknik sofistikeliğine karşın sadece 96 gramlık ağırlığıyla şaşırtıcı biçimde hafif olan saat kasası üstün mekanik performansını Carbotech™ materyaline borçlu.

İleri teknoloji ürünü bu kompozit materyal birleştirilmiş karbon fiber katmanlarından oluşuyor. Karbon fiber katmanları önce sırayla hizalanıyor, ardından PEEK (Polyether Ether Ketone / Polieter Eter Keton) bazlı bağlayıcı matris ile basınç ve kontrollü ısı altında birleştirilip sağlamlaştırılıyor. Harici darbelere ve aşınmaya karşı son derece dirençli bir materyal. Ayrıca düzensiz dokusu ayırt edici bir estetik görünüm yaratıyor ve her parçanın eşsiz karakterde olmasını sağlıyor. Saat Luminor Marina ailesinin seçkin üyelerinden olan, ünlü bir mekanizmayla donatıldı: Neuchâtel’deki Panerai Fabrikası’nda tasarlanıp geliştirilen P.9010 kalibre. Yalnızca 6 mm kalınlığındaki otomatik mekanizma, saat koluyla birlikte aynı anda tarihi de ayarlayan bir fonksiyon barındırıyor. Çift yay tamburu sayesinde güç rezervi üç gün. 30 bar derinliğe kadar su geçirmeyen yeni Luminor Marina Carbotech™ – 44 mm’yi kauçuk benzeri su geçirmez bir materyalden yapılan, mavi dikişlerle siyah renkteki Panerai SportechTM kayış tamamlıyor. Saatin siyah renkli, kauçuk ilave bir kayışı daha var. Tokanın kolayca sökülebilmesi için donanıma özel bir tornavida eklendi.

LUMINOR MARINA CARBOTECH™ – 44 MM PAM01661

MEKANİZMA: Otomatik mekanik, P.9010 kalibre, 13¾ ligne, kalınlık 6 mm, 200 parça, 31 taş, 28 bin 800 titreşim/saat, GlucydurTM balans, IncablocTM anti-darbe sistemi, iki yay tamburu. Tamamen Panerai tarafından üretildi. 

FONKSİYONLAR: Saatler, dakikalar, saniye alt kadranı, tarih. 

GÜÇ REZERVİ: 3 gün. 

KASA: Carbotech™, çap 44 mm, kalınlık 14,50 mm. Carbotech™’den yapılan bezel ve Safety Lock kurma düğmesi muhafazası (tescilli). Korindondan imal edilen safir cam. Siyah DLC kaplamalı titanyumdan 12 kenarlı vidalı kasa arkası. 

KADRAN: Siyah, sandviç yapı, yeşil renkte ışıldama özellikli Super-LumiNovaTM kaplı mavi renkli Arap rakamları ve saat imleri. Saat 9 konumunda saniye alt kadranı. Saat 3 konumunda tarih göstergesi. 

KAYIŞ: Panerai SportechTM’den yapıldı. Siyah zemin üzerine mavi dikişli. Siyah DLC kaplama ikizkenar yamuk şeklinde titanyum toka ve toka iğnesi. Siyah kauçuk ilave kayış. 

SU GEÇİRMEZLİK: 30 bar (~300 metre).