Sanat Turizmi ve Lüks Caresse Art ile Bodrum’da

Her sene belirlemiş olduğu konseptle önemli etkinlikleri bünyesinde organize ederek Bodrum turizmine büyük katkı sağlayan lüks turizm markası Caresse, a Luxury Collection Resort & Spa, bu sene “Sanat Turizmi” alanında yaptığı yatırımlar ile ulusal ve uluslararası düzeyde sanatseverleri bir araya getirmeyi hedefliyor. 

Caresse, a Luxury Collection Resort & Spa bünyesinde hayata geçen Artistic Integrity  temalı “Caresse Art” projesinin lansmanı 29 Haziran 2023’te gerçekleşti. Borusan Otomotiv, Shelton ve Gentleman Türkiye katkılarıyla gerçekleşen davetin ev sahipliğini ise Sanem – Volkan Büyükhanlı ve Hakan Büyükhanlı yaptı. Markanın ‘Sanat Turizmi’ alanında yapılan yatırımları için iş ve cemiyet hayatının tanınmış simalarının bir araya geldiği lansmanın sunuculuğunu Burcu Esmersoy yaptı. Davete Durmuş Döven, Mehmet Nane, Levent Sadık Ahmet, Murat Döker, Sadife-Ali Rıza Akdolu, Abdullah Kırkıncıoğlu, Kağan Gökalp, İzzet Öz, Şelale Kadak, Ahmed Gencal gibi birçok iş insanı ve sanatsever katıldı. Elçin Sümer’in küratörlüğünü üstlendiği Caresse Art’ın lansman etkinliğinde konuşan Caresse Bodrum Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Büyükhanlı ‘’Temmuz ayı itibarıyla sanatseverlerle bulaşacak bu özel deneyimde kültür ve sanatın birleştirici gücünü kullanarak ‘Artistic Integrity’ ana temasıyla Türkiye’nin farklı yerlerinden birbirinden bağımsız 190’a yakın  sanatçı ve eserlerinin ulusal ve uluslararası alanda tanıtımına da önemli bir katkı sağlıyor olacağız. Misafirlerimiz bu yaz döneminde 500’ün üzerinde eserle Caresse Bodrum sınırları içinde sanat ile doğal  yaşamın bir parçası olarak buluşabilecekler’’ dedi.

Büyükhanlı, Caresse Art, Bodrum ve Türkiye’nin kültür sanat alanındaki birikim ve üretkenliğini yerli ve yabancı turistler ile bir araya geleceğini belirterek, “Caresse Art sanata ve sanatçıya açmış olduğu geniş alan sayesinde üretilecek olan sanat eserleri sayısının artmasına da doğrudan katkı sağlamış olacak. Caresse Ailesi olarak farklı ülke ve kültürlerden misafirlerimizin kendi hikayelerini yazabileceği, her zaman hatırlayabileceği ve her geldiğinde yeni bir hikayeye başlayabileceği, sanat ve sanatçı etkinlikleri ile Bodrum ve Türkiye’ye Sanat Turizmi ile lüks alanında sürdürülebilir en büyük katkıyı sağlamayı hedefliyoruz açıklamasında bulundu. 6 ay boyunca 42 bin metrekare alan üzerinde Server Demirtaş, Hanefi Yeter, Ayla Turan, Ara Güler, Kemal Tufan, İbrahim Örs, Cihat Aral ve Mert Ege Köse gibi tanınmış sanatçıların eserleri, Caresse Bodrum’u ziyaret eden yerli ve yabancı  sanatseverlerle buluşacak.