Şef Fatih Tutak özel menüsü ile Amanruya’da…

Bodrum’un saklı güzelliği Amanruya, 17-18 Temmuz tarihlerinde ünlü şef Fatih Tutak ev sahipliğinde iki gece boyunca misafirlerini ağırlayacak.

Türk mutfağının geleneksel lezzetlerini özgün formüllerle sofralara taşıyan Fatih Tutak, kendine has lezzetleriyle oluşturduğu Türk mutfağından örnekleri, Amanruya’nın muhteşem atmosferi eşliğinde konuklarına sunacak.

Türk gastronomisine yeni bir bakış açısı getiren bir eve dönüş hikâyesi olan Fatih Tutak, Aman konseptinin Türkiye’deki destinasyonu olarak Bodrum’da yer alan Amanruya’nın mutfağında, iki gece boyunca özel lezzetleri modern ve yaratıcı sunumlar eşliğinde bir araya getiriyor.

Şef Fatih Tutak Lezzetleri İki Gece Boyunca Amanruya’da!

 
Şef Fatih Tutak’ın Amanruya misafirlerine özel oluşturduğu yaratıcı lezzetleri içeren menüsünde; tas fırın pide, trabzon tereyağı, karakovan balı, midye dolma, kaburga pastırmalı menemen, kaya barbunu, şeker domates, limon otu, fesleğen, yoğurt kapya biber, tokat vişne, kereviz tarhana, keşan biberi, tereyağlı deniz kereviti, TX, domatesli pilav, kuzu kızartma, adana patlıcan, koruk, tursu, malatya kayısı ve talyam olmak üzere birçok lezzet yer alıyor. Bodrum’un yerel üreticilerinden alınan en taze malzemelerle hazırlanacak menü, Amanruya’nın büyülü ve doğal mimarisi eşliğinde deneyimleniz için sizleri bekliyor olacak.

Şef Fatih Tutak

Şef Fatih Tutak, kültürümüzden, coğrafyamızdan, hatıralarımızdan ve geleneklerimizden yola çıkarak menüsünü hazırlıyor. Hazırladığı her yemek kendine has bir karakter sergileyerek, mikro sezonsallık” yaklaşımı ile uyumlu olarak doğanın verdiklerine göre şekilleniyor. Şefin güne özel ilham veren unsurlar ile hazırladığı tatlar, mini dokunuşlarıyla her tabakta bir sanat eserine dönüşüyor.

Bodrum’un doğal güzelliklerinin içinde huzurlu bir tatil geçirmek isteyen misafirlerini özel lezzetleriyle buluşturan Amanruya, Türk ve dünya mutfaklarından zengin menüler sunan 4 restoran ve birbirinden özel 2 şık lounge bölümü ile hizmet veriyor. Zengin bir şarap kavı ve sezona özel hazırladığı seçeneklerle Amanruya, her sezon misafirlerine lezzet dolu bir deneyim sunuyor.

Göltürkbükü’nde, Yalıkavak Marina’ya sadece 25 dakika uzaklıktaki Amanruya Bodrum 31 Ekim 2020’ye kadar misafirlerini bekliyor.

İki gün boyunca sürecek bu lezzet dolu geceye katılmak için +90 252 311 12 12, arayarak rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Türk mutfağını yeniden yorumlayan ünlü şef Fatih Tutak’ın çok konuşulan mekanı ‘Turk’ Bomonti’de misafirlerini ağırlıyor.

Aman Hakkında:

Aman, 1988 yılında zarif bir özel konutun mütevaziliği, sıcak konukseverliği ve samimiyetini vizyon alarak kuruldu. İlk olarak Tayland Puket’te açılan Amanpuri ile başlayan konsept şu an 20 ülke, 31 otel ile yolculuğuna devam ediyor.

Medya İletişimi İçin;

IDEA PR

Dilek DURAN

dilek.duran@idea-pr.com 0212 346 41 42