Sıx Senses Kaplankaya’da Eşsiz Bir Gastronomi Deneyimi

Six Senses Kaplankaya,Eat with Six Senses felsefesi ışığında cesur ve yenilikçi bir şekilde yeniden tasarladığı Ege ve Asya mutfağının harmonisiyle hazırlanan menüleri ile misafirlerine bilinenin ötesinde bir gastro deneyim sunuyor.

Dünya çapında ünlü bütünsel wellness deneyimi ve seçkin mimarisi ile fark yaratan Six Senses Kaplankaya, Eat with Six Senses ve sürdürülebilirilik felsefesi ışığında hazırlanan sofistike lezzetleri ve menüsü ile fark yaratıyor. Deneyimli Şef John Bakker yönetiminde hayata geçirilen menüler farklı aroma ve lezzetlerin karışımıyla hazırlanan mevsiminde taze sebze ve meyvelerden oluşan gurme mutfağından, özel imza kokteyllere uzanan bir yelpazede yeme- içme alanında unutulmaz bir deneyim sunuyor. Six Senses Kaplankaya’nın  doğal bitki örtüsü ve çeşitliliği ise gurme lezzetlere yeni bir soluk kazandırıyor. 

Six Senses Kaplankaya’nın imza restoranı Sage & Sea sezona etkileyici bir giriş yapıyor. Eat with Six Senses felsefesini yansıtan menüde, deniz ve toprağın derinliklerine dalan Sage & Sea, Ege’nin aromalarını ve kültürünü tabağa taşıyor. Menüde; günlük olarak hazırlanan Barbun tava, tereyağlı kaburga bonfile ve isotl marineli tavuk gibi lezzetler dikkat çekiyor. Çevre köylerden ve Six Senses Kaplankaya arazisinden elde edilen malzemelerle özenle hazırlanmış lezzetler sunan, Sage & Sea, ev yapımı turşular, taş fırında pişirilmiş ekmekler, aromalı yağlar, infüzyonlar ve fermantasyonlar ile bileşenlerin mükemmel uyumunu ve ayırt edici lezzetini   ortay çıkarmak için tasarlanmış menüsü ile dikkat çekiyor.

Six Senses Kaplankaya’nın sevilen restoranı; Mezze by the Sea’, Ege kültürünü yansıtan  spesiyallerini kendi yorumuyla harmanlayarak yeni bir bakış açısıyla misafirlerine sunuyor. Six Senses Kaplankaya’nın kendi organik bahçesinden hasat ettiği meyve ve sebzelerle hazırlanmış ayırt edici aromalara sahip mezeler, misafirlerin ayakları altına serilmiş görkemli Ege denizi manzarasıyla tüm duyulara hitap eden unutulmaz bir gurme deneyim yaşatıyor.

Six Senses Kaplankaya yeni sezon’a özel olarak Wild Thyme Restaurant’ı yeni ve canladırıcı bir dokunuşla yeniden keşfediyor. Şef Laurence Torres yönetiminde farklı lezzet, baharat ve aromalardan oluşan eklektik Pan Asya lezzetlerini, Wild Thyme Restaurant’da sunuyor. Suşi ve sashimi sanatında gerçek bir profesyonel olan Şef Laurence, Vietnam, Singapur, Tayland, Filipinler ve daha bir çok otantik Asya mutfağı yemeklerini içeren geniş bir repertuar ile lezzet tutkunları ile buluşuyor. Şef Laurence, misafirlerin damak tadını benzersiz menülerle heyecanlandırmayı vadediyor.

Restoranlara ek olarak; sahip olduğu beş muhteşem koy ve plajlarda, başbaşa özel bir akşam yemeği deneyimi için “Destination Dinning” opsiyonu da sunan Six Senses Kaplankaya, tamamı taze ve yerel üreticilerden temin edilen ürünlerle hazırlanan lezzetli menüleri özel bir atmosferde misafirlerle buluşturuyor.