Tunesi Home ile sofralarınızı zenginleştirin

Tunesi Home’un kurucusu Tülin Altıkardeş başarılı ev tekstil markasının kapalılarını bu ay Gentleman Dergisine açtı…

Tülin Altıkardeş

Kalabalık sofraların hayatında önemli bir yere sahip olan Tülin Altıkardeş, 2018 yılında Tunesi Home’u kurmaya karar vermiş. Kısa bir zamanda çok başarılı bir kitleye ulaşan marka, şık “hand made” serileri ve yüzde 100 keten kumaşlardan oluşan ev tekstil ürünleri üretiyor. 5 ay önce shworoom’unu açan Tunesi Home’un koleksiyonları durmaksızın yenileniyor ve yeni serileri ile sofralarımızı süslemeye devam ediyor…

Gentleman: Tunesi Home markası güzel ve şık tasarımları ile tanılıyor, siz markanızı ne zaman kurmaya karar verdiniz ve ev tekstiline tutkunuz ne zaman başladı?  

Tülin Altıkardeş: Çok teşekkür ederim. Rumeli kültüründen gelen birisi olduğum için kalabalık sofralar hayatımda önemli bir yere sahip. Ve misafiri en özel şekilde ağırlamak yetiştiğim kültürde her zaman çok önemliydi. Bu sofra kültürü merakı ile yıllar içinde bugün işime yarayan bir çok bilgi birikimine sahip oldum. 2018 yılında çevremdekilerin de teşvikiyle Tunesi Home markasını kurmaya karar verdim. 

G: Bize biraz markanızdan anlatır mısınız? 

T.A: Tunesi Home öncelikle sofra tekstili grubunda yüksek kalite anlayışı ile kısa zamanda çok başarılı bir kitleye ulaştı. Tekstil grubundaki özel tasarımlarımız ve kumaş kalitemiz ile sunduğumuz zengin çeşitliliğin bunda payı büyük. Daha sonra el yapımı ve el dekoru olan cam sanatının nadide örneklerinden olan vazo grubumuz ile bunu pekiştirdik. Gelen yüksek talepler doğrultusunda 5 ay önce showroomumuzu açtık. Türkiye genelinde ve yurtdışında bir çok Home mağazasına ürün vermekteyiz.  

G: Tunesi Home hangi materialleri kullanıyor?    

T.A: Tekstil grubunda önceliğimiz yüzde 100 keten kumaş üzeri tasarım nakışlar. Bunun yanında kültürümüzün Vazgeçilmezi ‘hand made’ serilerimizi gerçek inciler ile birleştirip modernize ettik. Vazolarımız ise sıcak dökme cam tekniği ile tek tek elde üretilmektedir. 

G: Tunesi Home’un özelliği nedir?       

T.A: En önemli özelliğimizin müşteri memnuniyeti odaklı çalışmamız olduğunu düşünüyorum. Bir müşterimizin memnun kalmadığı tek bir satış dahi kabul edemediğimiz bir durum. Bunun yanında durmaksızın yenilediğimiz koleksiyonlarımız ile merak uyandırmak bizi piyasada ayrı bir yere getirdi. 

G: 2021 için hedefleriniz nedir?  

T.A: 2021 için en öncelikli hedefimiz bu yıl distribütörlüğünü aldığımız dünyanın seramik tasarımında en önemli firması olan Zanatta Casa markasını Türkiye’de hakettiği yere taşımak. 

G: Tekstil sektörü Covid 19 zamanında nasıl etkilendi ve sizin için bu süreç nasıl geçti?

T.A: Covid süreci aslında bizim için iş anlamında çok verimli geçti. Evlerde olduğumuz bir dönemde yaşanan internet alışverişi yoğunluğunu bizde alışverişe açtığımız web sitemiz sayesinde yaşadık.   

G: Bize koleksiyonlarınızdan bahseden misiniz?  

T.A: Koleksiyonumuz çok geniş ve durmaksızın yenileri ekleniyor. Nakış ve ‘hand made’ koleksiyonumuz çok beğenildi. Şimdi farklı bir teknik olan baskı koleksiyonumuz üzerinde çalışıyoruz. Baskılı keten koleksiyonumuz ile çok daha canlı ve konsept sofralar bizleri bekliyor. 

G: Bu senenin trendleri nedir ve nelere dikkat edilmeli?  

T.A: Bu senenin trendleri çok daha fazla desenli konsepti yoğun hissettirecek sofralar.