Türk kahvesinin Büyüsü Selamlique İstanbul Galataport’ta!

Türk kahvesine ve ritüeline modern yorumlar getirerek küresel anlamda değer kazandırmayı hedefleyen Selamlique Istanbul, Galataport’ta açılan yeni lokasyonunda misafirlerini ağırlamaya başladı. 

Hem kafe olarak hizmet veren hem de markanın ürünlerinin satışa sunulduğu yeni adres, Selamlique Istanbul’un altıncı lokasyonu olma özelliğini taşıyor.

Türk kahvesine yüksek kalitede bir standart kazandıran Selamlique Istanbul, seçkin noktalarda yer alan mağazalarına bir yenisini ekledi. Şehrin sanat, alışveriş ve yeme içme sahnesinin en yeni adreslerinden biri olan Galataport’ta kapılarını açan Selamlique Istanbul, ürünlerini ve kafesindeki çeşitli lezzetleri ziyaretçilerine sunuyor.

Asırlık bir tarihe sahip Türk kahvesine güncel yorumlar getirmek üzere çıktıkları bu yolculukta bugüne kadar farklı noktalarda yeni ziyaretçilerle ürünlerini buluşturduklarını belirten markanın kurucusu Caroline N. Koç, Galataport’ta yeni bir mağaza yatırımı yapmanın heyecanını yaşadıklarını belirtti.

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Caroline N. Koç sözlerine şöyle devam etti: “Türk kahvesine dünya çapında hak ettiği ilgiyi kazandırma hayaliyle yola çıktığımız Selamlique Istanbul, hem Türkiye’de, hem de dünyada kısa sürede kahve pazarının önemli oyuncuları arasına girdi. 12 ülkede 6 mağaza ve 20’nin üzerinde satış noktası ve kafelerde Türk kahvesinin benzersiz lezzetini sunuyoruz. Türkiye yerleşik kahve kültürünün kıymeti ve değeri paha biçilemez ve dünyada de büyük potansiyel taşıyor. Türk kahvesi aynı zamanda bir sosyalleşme aracı, keyifli sohbetler yaptığımız bir ritüel. Marka adı olarak seçtiğimiz Selamlique; çoğu zaman birileriyle beraber ve sohbet eşliğinde içilen, belli ritüellerle ikram edilen Türk kahvesinin sosyalleştiriciliğine işâret ediyor. Dolayısıyla şehrin tarihi dokusunu modern bir mimari ile birleştirerek gerçek bir sosyalleşme mekânına dönüşen Galataport’ta açtığımız yeni mağazamız ile ziyaretçilerimize doğal aromasından şekerine, fincanından kahve kutusuna, pişiriminden sunumuna kadar, bu coğrafyadan beslenen ve dünyaya seslenebilen estetik bir kimlik kattığımız kahve ritüeli deneyimini sunmaya devam edeceğiz. Ziyaretçilerimizden deneyimledikleri konfor, lezzet ve memnuniyet konusunda aldığımız geri bildirimler, markamızı büyütme stratejimiz konusunda bizi cesaretlendiriyor.”

Galataport sahiline bakan ve şık bir ambiyansa sahip mekân, 87 metrekaraye yayılan açık ve kapalı alandan oluşuyor. Selamlique Istanbul menüsünde sıcak ve soğuk içecekler, aperatifler ile tatlılar bulunuyor. Satışa sunulan ürün yelpazesinde ise Türk kahvesi çeşitleri, aksesuarlar, şekerlemeler ve hediye setleri yer alıyor. 

Bugüne kadar Kanyon, Zorlu Center, Nişantaşı City’s ve Akmerkez alışveriş merkezleri ve Bebek gibi seçkin noktalarda ziyaretçileri ile buluşan Selamlique Istanbul’un Galataport’da açılan altıncı mağazası Paket Postanesi bölümünde bulunuyor.

Selamlique Istanbul, Türk kahvesinin 400 yılı aşkın yolcuğuna güncel yorumlar kazandırma hedefiyle Caroline N. Koç ve N. Banu Yentür tarafından 2009 yılında kuruldu. Ev tekstili markası Haremlique Istanbul mağazalarını ziyaret eden misafirlere ikram edilmek üzere hazırlanan özel Türk Kahvesi sunumları, Selamlique Istanbul’un kuruluş hikâyesine yön vermiştir. Selamlique ismi, Türk konaklarının ve saraylarının misafir ağırlanan özel kısımları olan Selamlık’tan türetilmiştir. Markanın ismi, ziyaretçilerin kabul edildiği, beraberlikle eş anlamlı hale gelen bu alanlar ve kahvenin sosyalleştiriciliği arasında bağ kurmaktadır. (alternatif) Marka, ismiyle, ziyaretçilerin kabul edildiği bu sosyal alanlar ve kahvenin birlikte geçirilen vakitlere eşlik etmesi arasında bağ kurmaktadır.

Selamlique Istanbul Türk kahvesine yüksek kalitede bir standart kazandırırken, bu özel tada farklı yorumlar getirerek doğala özdeş aromalı seçenekler geliştirmiştir. Toplam 8 farklı çeşit sunan markanın kahve ritüelini tamamlayacak şekerleme seçenekleri de bulunmaktadır. Türk kahvesi hazırlığını ve sunumunu zenginleştirecek Türk kahvesi fincanı, cezve ve aksesuarlar da markanın ürün yelpazesinde satışa sunulmaktadır. Selamlique Istanbul’un her seferinde aynı kusursuz tatta kahve hazırlama imkânı sunan kapsüllü Türk kahvesi makinesi ve kapsülleri de bulunmaktadır. 

Selamlique Istanbul, Istanbul’da 5 farklı lokasyonda misafirleri ile buluşurken, bu lezzeti evlerine de taşımak isteyenler için gurme market zincirlerinde de beğeniye sunulmaktadır. Dünya gezginlerinin Istanbul ziyaretlerini sonlandırırken yanlarında geleneksel ve şık bir anıyla ayrılmasını sağlamak adına Istanbul’da havalimanlarında da satış noktası bulunmaktadır. Marka yurt dışında ise Avrupa’dan Orta Doğu ülkelerine kadar farklı destinasyonlarda da yerini almıştır.

Detaylı bilgi için; 

Buğra Özalp 0533 646 56 64 

bozalp@haremlique.com – bozalp@haremlique.com