Yalın Ve Göze Batmayan Şıklığıyla MGallery The Bodrum Hotel Yalıkavak

Accor Grubu’nun premium segmenteki markalarından MGallery The Bodrum Hotel Yalıkavak otelini İnci Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Murat Delibalta’dan dinledik…

MGallery The Bodrum Hotel Yalıkavak, Accor Grubu’nun premium segmenteki markaları arasında yer alıyor. Küdür Yarımadası başlangıcındaki tek otel olarak, Yalıkavak Marina’ya ve popüler mekanlara yakın mesafesiyle konukları için büyük avantaj sağlıyan otel, çoğu deniz manzaralı yalın ve şık mimarisi ile toplam 97 odası ile hizmet veriyor.

Gentleman: MGallery markasıyla buluşma hikayenizi dinleyerek başlayalım…

Murat Delibalta: M Gallery markası tüm dünyada üst segment oteller koleksiyonudur. Her otel, mimarisi, iç tasarımı ve hizmetleri ile misafirleri tarafından deneyimlenen benzersiz bir kişilik ve öyküye sahiptir. Biz de öykümüzü, doğa ve sanatla iç içe, dinlendirici ve huzurlu tatil çerçevesinde kurguladık. Bu bağlamda marka ile sanat konseptimiz çok örtüştü. Ayrıca markanın özellikleri olan;  Tekillik, gizli şıklık, özen gibi değerlerin  hepsinin otelimizde mevcut olduğundan otel ve marka birleşmesi mükemmel bir seçim oldu diyebilirim

G: Bize kendinizden biraz bahseder misiniz?

M.D: İngiltere Richmond Universitesi’nde Business Administration’da okuduktan sonra yurda dönüp Delta Yatırım Holding’de çalışma hayatına atıldım. Halen yönetim kurulu üyeliğini yaptığım holdingimiz, tekstil ihracatı, inşaat, enerji, turizm ve gıda alanında yatırımları bulunmakta. 3 çocuklu mutlu bir aile babasıyım. 

G: MGallery The Bodrum Hotel Yalıkavak hangi detayları ile Bodrum’a değer katıyor?

M.D: MGallery The Bodrum Hotel Yalıkavak, en büyük otel zinciri Accor’un premium segmenteki markası. Küdür Yarımadası başlangıcındaki tek otel olarak, Yalıkavak Marina’ya ve popüler mekanlara yakın mesafesi ile misafirlerimiz için büyük avantaj sağlıyor. Çoğu deniz manzaralı yalın ve şık mimarisi ile toplam 97 odası bulunan otelimizde kişiye özel hizmet sunmaya gayret ediyoruz. Mimari ve dekarasyondaki yalın ve göze batmayan şıklık sayesinde, misafirlerimize sakin ve huzurlu tatil vadediyoruz. Gastronomi alanında da iddialıyız. Asya mutfağından, yerel lezzetler ve atıştırmalıklara kadar geniş menümüzü ister kuşbakışı manzara da isterseniz de ikonikleşen sarı şemsiyeli plajımızda tadabiliyorsunuz. Bu yaz Yalıkavak sakinleri de plajımız, 2 farklı restoranımız ve Spa’mızdan günlük ve aylık olarak faydalanabilecek. Ayrıca çevreye duyarlı, doğayı koruma kapsamında otelimizde plastik kullanmıyoruz, atık yönetimi, enerji ve su tasarrufu, ağaçlandırma gibi bir çok sürdürülebilir gelişim projesi, Planet21 çatısı altında otelimizde de uygulanmaya başladı.  

G: Otelin konsepti ve hikayesinden de bahseder misiniz?

M.D: Resort otelde tatil anlayışına yeni bir heyecan katmak istedik. Tabiatla iç içe resort tatil anlayışını sanatla buluşturduk. Sanat atmosferiyle misafirlerimiz için yeni bir deneyim fırsatı sunduk. Dünyanın bir çok otelinde sanat eserlerine rastlayabilirsiniz ancak biz sanat eserlerini misafirlerimizin kullanım alanlarına yerleştirerek buradaki yaşamın bir parçası haline getirdik. Sanatın yanı sıra özel kum plajı, farklı lezzetleri buluşturan mutfağı ve kişiy eözel bakımlar sunan SPA’mız sayesinde, 5 duyuya da dokunan bir konseptimiz oldu. Yeni ve farklı tatil deneyimi arayanlar için otelimiz çok özel bir seçenek diyebilirim.

G: Otelinizdeki restoranlar hangi konsepti ve mutfakları sunuyor?

M.D: Otelimiz de iki adet restoran ve adet bar/cafemiz var. Girişde ki Lobby café/bar koyu tepeden izleyip sanat eserlerini imceledikden sonra soluklanacağınız rahat bir konsepte adeta sanat galerisinine gelmişşiniz hissi yaratıyor. Havun oldupu katta yine kuşbalışı deniz manzarası olan ana restaurantımız ve Pool barımız var. Plajda ise günboyu  faydalanabileceğiz Beach restaurant ve barımız bulunmakta.  Bohemy Yalıkavak ve Beach House Restaurant sadece mutfaklarıyla değil atmosferleri ile de misafirlerimizi çok mutlu ediyor.Bohemy Yalıkavak’ta Ege ve Asya mutfağının öğeleriyle birlikte şeflerimizin imza dokunuşlarını taşıyan çok özel lezzetler sunuluyor. Beach House Restaurant’ta ise odun fırınımızdan çıkma sıcak pizzlar,pideler, salatalar, hafif yaz lezzetleri, özgün kokteyller eşliğinde hemen plajın kenarında servis ediliyor.

G: Bir de otelinizdeki çok konuşulan sanat koleksiyonunu bize anlatır mısınız?

M.D: Sanat sevdam uzun yıllar önce başladı. Evim de zaten yıllardır topladığım farklı bir koleksiyonum var. Daha önce de bahsettiğim gibi MGallery markası netleşince tatil anlayışını sanatla buluşturmak istedim. Zamanla dost olduğum sanatçılar ve sanat galerileri sayesinde otelimizde çok farklı sanat eserlerine rastlamak mümkün. Orijinal ve benzersiz sanat eserlerini misafirlerimizin kullanım alanlarına yerleştirerek tatillerinin bir parçası haline getirmek istedik. 

G: MOOd Spa misafirlerine neler sunuyor?

M.D: MOOD SPA, hem vücudunuzu hem de ruhunuzu dinlendirecek huzurlu bir ortam sunuyor. Bali’den gelen terapistlerimiz enerjinizi yenilemek ve canlandırmak için özel bakımlar sunuyor.  Ayrıca geleneksel Türk Hamamı, sauna, buhar odası da bulunan SPA’mızda su egzersizleri için 115 metrekarelik kapalı havuzumuz her gün hizmet veriyor. Fitness ve egzersiz hedeflerinize ulaşmak için profesyonel ekipmanlarımız ile çalışabileceğiniz fitness klübümüz otel içi ve dışı misafirler için hazır.En güzeli ise bu imkanlardan sadece otelimiz de konaklayan misafirlerimiz değil, civar ev sakinlerinin da faydalanabilecek olması.

G: Misafir profili açısından yerli-yabancı profili nasıl?

M.D: Kısa sürede güzel bir profil yakaladığımıza inanıyorum. Yurtdışından markayı bilip müdavimi olanlar ve dünya çapındaki Accor üyelerinden çok rağbet görüyoruz. İç Pazar da ise gerek konum, gerek konfor arayan misafirlerimiz bizi duyarak konaklamaya geliyorlar.

G: Otelinize bu sene ne yenilikler geliyor ve yaz sezonundan neler bekliyorsunuz?

M.D: MGallery The Bodrum Hotel Yalıkavak çok özel bir yatırım, iki koyun ortasında mavi bayraklı denizi, adeta size özel konumlanmış kum plajı,geniş iskelesi  ve  bir sonsuzluk havuzu ile her ihityacı karşılıyor. Çevre sakinlerinden gelen talep doğrultusunda, bu sezon plaj ve SPA’mızı günlük ve aylık üyeliklere açma karaı aldık. Konforlu odalarımızın en küçüğü  35 metrekareden başlıyor, dolayısıyla hem çiftler hem de aileler rahat konaklayabiliyor. Balayı çiftlerine sunduğumuz ayrıcalıklar ile de rağbet görüyoruz. Sanatçılarla ve sanat uzmanlarıyla sohbetlerimiz ve muhtelif sanat etkinlikleri gerçekleştirmeyi planlıyor. Başka bir ilk de henüz bölgede yapılmayan Pazar Brunchları olacak. Brunch sonrası beach parye dönüşcek çok farlı bir konsept planlıyoruz.

G: Boş zamanlarınızda neler yapmayı seversiniz?

M.D: Yoğun iş tempomdan kalan vakitlerde ailemle vakit geçirmeye çalışıyorum. Deniz de olmak beni çok rahatlatır. Aile ve deniz de geçirdiğim zamanlar sanırım en keyifli zamanlarım.

G: Hobileriniz neler?

M.D: Belirtiğim gibi deniz vazgeçilmezim dolayısıyla, tekne, balıkçılık, tüpsüz dalış ve yüzmek adeta yaşam stilim oldu. Bunun yanı sıra Kendime özgü sanat anlayışım çerçevesinde koleksiyonu geliştirmeye, genişletmeye çabalıyorum.Sanata ilgim her geçen daha çok artıyor. Koleksiyonumu daha geniş alanda daha geniş kitlelere yaymak istiyorum. Sanırım bunu Mgallery The Bodrum Yalıkavak ile başladım diyebiliriz

G: Tarzınızı nasıl anlatırsınız?

M.D: Tarzım çalışmak ve üretmek. 

G: Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mi?

M.D: M Gallery Koleksiyonun tüm otelleri, misafirleri “Unutulmaz Anları” yaşamaya davet etmektedir. Biz de bunun için ekipçe elimizden geleni yapıyoruz. Amacımız hep daha iyi olmak, misafirlerimizi ev konforu ile ağırlayıp, bir sonraki sezon dostları ile tekrar ağırlamak. Otelimiz fiziksel özelliklerinin yanı sıra, “sanata değer veren” yönüyle de öne çıkan farklı bir yatırım. Sanatsever ve koleksiyonerlerin tatilini sanatla birleştiren bir otel olarak, oldukça stilize ve bohem şık.