Zaman, gökyüzü ve Olimpiyatlar için geri sayım

Omega Seamaster Diver 300M “Beijing 2022” Special Edition Modelini Tanıttı… Longines ise zamansız ve ikonikleşmiş modelleri ile dikkat çekmeye devam ediyor… 

Pekin 2022 Kış Olimpiyat Oyunları’nın Çin’de başlamasına yalnızca bir yıl kaldı. Tarihi etkinliğin Resmi Zaman Tutucusu olarak OMEGA, olimpiyata adanan yeni saatiyle kutlamalara erkenden başladı. Seamaster Diver 300M “Beijing 2022” Special Edition, 42 mm’lik paslanmaz çelik kasaya ve kabartmalı 60 dakika dalış ölçekli benzersiz grado 5 titanyum bezele sahip. Güneş ışını desenli mavi seramik [ZrO2] kadranda saat sahipleri, rodyum kaplama indeksler ve SuperLumiNova ile doldurulmuş kolların yanı sıra lazerle oyulmuş dalgalar görecekler. Pekin 2022’ye özel bir hediye olarak, 2H, 4H, 8H, 10H ve 12H’de her biri ikonik Olimpik Halkaların beş renginden oluşturulan beş özel dakika markörü yer alıyor. Saatin diğer tarafındaki cilalı ve fırçalanmış arka kapak, üzerine damgalanan Pekin 2022 Olimpik Kış Oyunları amblemini taşıyor. OMEGA’nın patentli NAIAD LOCK sistemi, tüm gravürleri mükemmel hizada tutarken, kasanın içinde OMEGA Co-Axial Master Chronometer Caliber 8800 görev alıyor. Bu güçlü mekanizma ve saatin tamamı, İsviçre Federal Metroloji Enstitüsü (METAS) tarafından belirlenen, endüstrinin en yüksek hassasiyet, performans ve manyetik direnç standartlarını garanti eden 8 testten geçti. Saatin özel sunum kutusunun içinde model, OMEGA’nın ekstra dalgıç uzantılı, patentli uzatılabilir – katlanabilir, cilalı ve fırçalanmış çelik bileziğiyle geliyor. OMEGA, 1932 yılından beri Olimpiyat Oyunları’nın Resmi Zaman Tutucusu olarak görev alıyor. Bu süre boyunca marka, dünyanın en iyi sporcularının hayallerini ve tarihteki en ünlü spor anlarının çoğunu kaydetmekten gurur duydu. Pekin 2022, OMEGA’nın bu roldeki 30’uncu organizasyonu olarak kayıtlara geçecek. 

Longines ile Zaman ve Gökyüzü Bir Arada!

Longines, zamansız ve ikonikleşmiş modelleri ile dikkat çekmeye devam ediyor. Bir taraftan amiral gemisi koleksiyonlarından The Longines Master Collection, bir taraftan da eşi Benzeri Olmayan Kadın Koleksiyonu olan Longines PrimaLuna. Her iki modelin de her stile uygun tasarımları ve ay evreleri göstergeleri ile hayranlık uyandırıyor. 

Longines Amiral Gemisi Koleksiyonu: The Longines Master Collection Moonphase

Longines’in saat üreticiliği uzmanlığının bir sembolü olan The Longines Master Collection, markanın dünya çapındaki saygınlığına katkı sunan mükemmellik ve zarafet gibi değerleri kusursuz bir şekilde temsil ediyor. Özel bir mekanizmayla çalışan bu koleksiyon, 2005 yılında yaratıldığından beri yeni modeller ve şık özelliklerle zenginleşirken, markanın en önemli değerlerinden olan saatçilik geleneğini gözler önüne seriyor. Longines’in sembol haline gelen koleskiyonunun ay göstergeli modellerinde, günü işaret eden bir ibrenin ucundaki rakamlı tarih halkası, saat altı yönünde ışıldayan Ay evreleri göstergesini çevreliyor. Saatin mekanizması, marka için özel olarak geliştirilen yeni L899 kalibre ile çalışıyor. Ebedi zarafet arayışıyla Longines, bu yeni saatte kullandığı şık kadranı zamansız tasarımıyla birleştirerek zarif ve şık bir estetik yakalıyor. The Longines Master Collection Moonphase 40 ve 42 mm’lik iki farklı boyutta tasarlandı.  40 mm’lik modellerin zarif bir yorumu olan pırlanta indeksli modeller de bulunuyor. The Longines Master Collection Moonphase modelleri paslanmaz çelik kayış veya farklı kadran renkleriyle uyum sağlaması için siyah, kahverengi veya mavi renklerde kayışlarla sunuluyor.

Longines PrimaLuna Moonphase: Zarafet Bir Tavırdır! 

Longines PrimaLuna koleksiyonu, 2009’dan beri, eşi benzeri olmayan şıklığı ile kadınlar için öne çıkıyor. Adından anlaşılacağı üzere, bu koleksiyonun karakteristik kasalarında, Ay’ın şiirselliğinden esinleniliyor. Gümüş rengi ya da sedef olsun, pırlantalarla süslenen tüm bu kadranlar, saatin sanki gökyüzünde parlayan gece ışığı gibi görünmelerini sağlıyor. Quartz ya da otomatik kurmalı mekanizmalarla çalışan saatler, ya tarih göstergesine sahip üç ibreli ya da… Ay fazı komplikasyonlu. Longines PrimaLuna, kanatlı kum saatini benimseyen markanın mottosu olan zarafetin, kusursuz somut bir örneği. Gökyüzünün mistik ve büyüleyici güzelliğinden ilham alan Longines PrimaLuna’nın karakteristik kasası, ibreleri ve şık bileziği oluşturan bağlantı parçaları bütünüyle dolunayın hatlarını yansıtıyor. Bu özel koleksiyonu, gece/gündüz fark etmeksizin hem günlük etkinlikler hem de şık davetler için tercih edebilirsiniz; PrimaLuna saatiniz, şık tarzınızın tamamlayıcısı olacaktır. Ay’dan alınan referanstan hareketle seçilen paslanmaz çeliğin ışıl ışıl grisi, bazı modellerde pembe altının pastel tonlarıyla birleşiyor. Longines PrimaLuna’da, üç farklı kadrana, üç farklı kasa çapı eşlik ediyor. Bu modellerin her biri Ay ışığının parlakklığını taşıyor. Bazı pırlantalı modeller de kasanın çevresine yıldızlar yağıyormuş hissi veriyor. Koleksiyondaki modeller quartz ve otomatik kurmalı (L592) mekanizmalarla çalışıyor. Kadranında tarih göstergesi yer alan üç ibreli versiyon dışında, koleksiyonun ana referansıyla tümden uyumlu, ay göstergeli modeli öne çıkıyor.