Dior & Rimowa

Bir sonraki adım, gelecekteki geçmiş. Hatıra kavramı – sürekli bir evrim, yatırım ve tarih yazımı fikri – yüksek terzilik üzerine inşa edilen her moda evinin DNA’sında yer alır. Bu moda evleri hatıranın değerini ve gücü vasiyet eden; yaşayan, nefes alan ve geçmişin hikayelendirildiği birer bağ konumundadır. Bu İlkbahar-Yaz 2020 sezonu için Dior erkek koleksiyonları Artistik Direktörü Kim Jones bu kavramı yeniden keşfediyor. 

Heykelsi tasarımlar ve mimari, Christian Dior’un çalışmalarındaki bütünlüğün ayrılmaz birer parçasıdır. Couture tasarımları öyle sağlam bir yapısal bütünlükle çalışılmıştır ki; her bir kalıp dramatik siluetleriyle ve el işlemeleriyle başlı başına bir heykel gibidir. Dior İlkbahar-Yaz 2020 Erkek Koleksiyonu’nda siluetler daha bükülgen, akışkan ve tüy gibi hafif; ancak görünümleri ortaya çıkarırken kullanılan teknik, bu heykelsi temellere atıfta bulunan bir metodolojiyi takip ediyor.

Bu sezon için lüks valiz markası RIMOWA ile yapılan ilk iş birliğinde Dior, Alman markanın ikonikleşen alüminyum oluklarından oluşan; bir sırt çantasını, el çantasını, portföyü ve kabin bagajını da içeren eşsiz bir kapsül koleksiyonu sunuyor. El işçiliği ve uzmanlığın bir araya gelmesiyle ortaya çıkan Dior and RIMOWA koleksiyonu, Dior’un Oblique motifiyle kombinleniyor. Bu kombinasyon; aynı zamanda ürünlerin alüminyum yüzeyine nüfuz eden canlı pigmentleri, üst düzey yansıtma teknolojisini ve materyali kutlama niteliğindeki bitiş renklerini bir araya getiriyor. 

Her zaman olduğu gibi, koleksiyon Dior’un tarihi üzerine kurulu: Kalıbın, terziliğin ve işçiliğin mükemmelliği. Aynı zamanda modern tarihi yazacak yeni bir miras niteliğinde.

Dergimiz her ayın ilk haftası Türk Telekom Dergilik, D&R, Remzi Kitabevi ve tüm seçkin marketlerde…