Moonwatch Master Chronometer Sertifikalı

Omega’nın en yeni Moonwatch’u şimdi endüstrinin en yüksek standartlarında…

Omega 2021 için en büyük saat yapımlarından birini duyurdu… Bu yıl, Speedmaster Moonwatch koleksiyonu yeni nesil modelleriyle güncellenecek. Tasarımda benzersiz dokunuşlar ve güçlü bir Master Chronometer sertifikalı anti-manyetik mekanizma dahil olmak üzere çok sevilen bir saatin en son sürümünü görme şansı olacak.

Omega Baskanı ve CEO’su Raynald Aeschlimann,”Speedmaster Moonwatch gibi kutsal bir saat güncellerken, her ayrıntı orjinal ruhuna uygun olmalı. Bu konograf tüm dünyada tanınıyor, bu nedenle tasarımına son derece saygıyla yaklasırken mekanizmasını bir sonraki seviyeye taşıdık” diyor.  

İsviçreli saat ustası, heyecan verici lansman için ST 105.012 olarak anılan ve 1969’da Apollo 11 astronotları tarafından Ay’da takılan 4’üncü nesil Moonwatch stilinden ilham aldı.  Speedmaster hikayesinin anlatımında küçük ama önemli ayrıntılar içeriyor. Belki de en önemli güncelleme Co-Axial Master Chrometer Calibri 3861‘in gelişiyle birlikte geliyor. Yeni mekanizması, Moonwatch’un artık manyetik alanlardan bile etkilenmemesini sağlıyor. Ek olarak, İsviçre saat endüstrisindeki en yüksek hassasiyet, performans ve magnetik direnç standardı olan tüm saatin Master Chronometer olarak onaylanmasını sağlıyor.

Bileğin etrafında, Omega daha fazla değişiklik yaptı. Entegre, tamamen fırçalanmış bir bileklik, sıra başına beş kemerli bağlantılı tasarımını sunuyor. Geçmişin Moonwatch stillerine benzer şekilde, saten kaplamalı bir kapak üzerinde cilalı Omega logosu bulunan yeni bir toka içeriyor.

Kadranı bile Omega’nın bu güncellenmiş koleksiyona verdiği özeni gösteriyor. Calibre 3861’in frekansına göre, dakika izi, önceki modellerdeki 5 bölüm artık 3 bölüme ayırılıyor. Hassasiyet söz konusu olduğunda markanın titiz standartlarına bir başka örnek.

Keşfedilecek çok şey varken, artık Master Chronometer’larını seçmeye hevesli Moonwatch hayranlarına, paslanmaz çelik, 18K SednaTM altın veya 18K versiyonlar dahil olmak üzere sekiz özel seçenekten oluşan model Canopus goldTM geldi. 

Dergimiz her ayın ilk haftası Türk Telekom Dergilik, D&R, Remzi Kitabevi ve tüm seçkin marketlerde…