Bir Monan rüyası: Another World

Pozitif bir doğa aktivisti olan Monan Mücevher, doğayı paylaştığımız ancak biz insanlar yüzünden nesli tükenmekte olan hayvanlar başta olmak üzere, yaşamlarına saygı göstermediğimiz tüm canlılara dikkat çekmek üzere “Another World” projesini hazırladı. 

‘Another World’, bu dünyadan insanoğlu yüzünden ayrılan hayvanların gittikleri fantastik bir Monan rüyası. Orada fil, artık bildiğimiz fil değil. Uçuyor. Zürafa denizde yüzüyor. Panda ise soğuk diyarlarda yaşıyor. Ve çok mutlular… “Pekiyi, bu dünyada hayvanlar yaşamlarına saygı ile yaklaştığımız bir hayat şansı elde etseler…” diyerek yola çıkan MONAN, nesli tükenme tehlikesi altında yaşayan hayvanları mücevher tasarımlarına taşıdı.  

“Bu dünyada bir tek biz insanlar yaşamıyoruz! 
Diğer canlılara saygı duymalı ve dünyayı onlarla paylaşmalıyız” 

Bu misyon ile yola çıkan Monan’ın kurucusu ve kreatif direktörü Müge Onan, “Another World-Başka Bir Dünya” hayalini, önce kendi ekibindeki minyatür sanatçılarının elinden tablolara, sonrasında Monan atölyesinin mücevher sanatçılarının elinden her biri limitli adette üretilen mücevherlere ve daha geniş kitlelere ulaşabilmek amacıyla dekoratif yastıklara dönüştürdü. 

Monan ve WildatLife e.V. (Wild@Life) işbirliği içerisinde… 

Her bir ‘Another World’ tasarımının bir vahşi hayvanın hayatını kurtardığı projede, hayvanların korunması ve bu konu hakkında toplumun bilinçlendirilmesi amaçlanıyor. Monan, bugüne kadar zarar verdiğimiz vahşi yaşamı korumak adına, Another World yastıklarından elde edilecek tüm kârı ve mücevherlerin kârının bir bölümünü WildatLife vakfına bağışlayacağını açıkladı. 

“Another World” fantastik bir dünya… Peki ya gerçekte yaşamları güvence altında olmayan hayvanlar artık insanlar yüzünden ölüm kalım savaşı vermeseler ve bu dünyada mutlu olacakları bir hayat şansı elde etseler…  Çok güzel olmaz mıydı? İşte bizim sizlerle el ele vererek ulaşmak istediğimiz nihai amaç budur.  

Dergimiz her ayın ilk haftası Türk Telekom Dergilik, D&R, Remzi Kitabevi ve tüm seçkin marketlerde…