2021’in lüks modası

Lüks Modanın öncüleri 2021 koleksİyonlarıyla da İddialı. İşte dünya lansmanlarıyla beraber gün ışığına çıkan koleksiyonlar ve bu yıla damgasını vuracak tasarımlar…

Dior, Yaz 2021 Erkek Koleksiyonu’nun benzersiz ruhunu ve çoğulcu zenginliğini vurgulayan kampanya görsellerini sundu. Ganalı ressam Amoako Boafo’nun olağanüstü portrelerinin canlandırıldığı kareler için, Dior Erkek Koleksiyonları Artistik Direktörü Kim Jones “Fotoğraflardaki canlı renkler Yaz 2021 koleksiyonunun güçlü enerjisini mükemmel bir şekilde yansıtıyor. Kampanya tam olarak Amoako Boafo’nun işlerinin kutlaması niteliğinde” ifadelerini kullanıyor. Rafael Pavarotti’nin çektiği fotoğraflarda göze çarpan capcanlı ve kontrast renklerin yoğun kullanımı, Ganalı sanatçının resimlerini andıran grafik görseller oluşturuyor. İşlerin yakıcı gücü Kim Jones’un siluetlerine aktarıldığında ortaya tam bir kompozisyon çıkıyor: Boafo’nun çiçek motifleri tıpkı resimlerde olduğu gibi sınırları aşarak disiplinleri harmanlayan diyalogları temsil ediyor. Modeller Dior’un couture mirasını yansıtırcasına, işçiliği yücelten parçalar giyiyor. Pembeden floresan sarıya uzanan, şaşırtıcı ve eğlenceli renk paleti, tüllerle yeniden yorumlanan Dior Oblique motifi ve çizgilerle buluşuyor. Dior Atlas sandaletler ve Maxi Saddle çanta, aynı estetik bakış açısıyla görünümleri tamamlıyor. Tüm bu parçalar, günlük hayat için pek çok farklı stil yaratırken özgürlüğü ve çoğulculuğu kutluyor; modern erkeğin pak çok yüzünü yansıtıyor.

ETRO, Erkek Giyim Kreatif Direktörü Kean Etro, markasının yeni bir bölümüne vuruş yapan 2021/22 sonbahar kış koleksiyonu için optimistik ve cesaret verici bir ruh halini benimsiyor ve marka için yeni bir sayfa açıyor. Yeni bir tutum merkezde yer alırken, ETRO’nun moda evi günümüzün tüketicileri için önem kazanıyor. İkonik parçalardan oluşan anlık ve çekici kelime dağarcığını oynak bir yaklaşımla karıştırmak ve eşleştirmek için bir özgürlük duygusu, yerleşik kuralların bozulduğu yerde yepyeni bir ortam yaratmak için sıraların arasından geçer. Gündüz kıyafeti ile gece kıyafeti arasındaki sınırlar bulanık. Fonksiyon ve estetik birleşiyor. Uzun hapsedilme günlerinden sonra, müthiş cesur bir tavırla sokağa çıkmanın zamanı gelmiştir. Oynak ve ironik, zarif ve görkemli ile yüksek ve alçak, rahat ve şık bir karışımda buluşuyor. Harbiyeli detaylara sahip kusursuz blazerler ve zengin fabrikasyonlarda uzun mantolar renkli blok ile mütevazı Paisley desenleriyle süslenmiş sportif anoraklar üzerinde katmanlandırılmış.  Bomber ceketleri ve oversize hoodie’ler üzerinde Pegaso logosu ortaya çıkarken,  geri dönüştürülmüş yün maksi kazaklar, arşivlenmiş ipek astarlı yakalı gömleklerin yanında yer alıyor. Kaşmir motifleri ile bol kullanışlı kot pantolonların sokak havasının çekiciliği, yapı çözümlü akıcı siluetlere eşlik eden camel paltoların ve çift sıralı takımların kusursuz terziliğine ait sofistikasyon ile dengeleniyor. Pijamadan ilham alan şeritli detaylar gömlekleri zenginleştiriyor. Kapitone ceketler ETRO’nun nostaljik döşemelik tekstil ürünlerinden üretilmiştir. Retro spordan ilham alan logo bantları, naylon eşofman altlarının bacaklarına kadar uzanıyor. Çarpışan zıtlıklar aynı zamanda ayakkabı seçimini tanımlıyor, güzel bir şekilde yapılandırılmış brogue’lar ve perçinlerle vurgulanmış loafer’ler neon bağcıklı patchwork spor ayakkabılarla yan yana getirilmiş. Mandala ve Paisley desenleri, son derece fonksiyonel sırt çantaları, keseler ve çapraz çantalarda günlük ihtiyaçlarınızı taşımak için kayışlarda birden fazla cepler ile öne çıkıyor. Son mükafat, şimdi gör-şimdi satın al cinsiyetsiz kapsül koleksiyonun bir parçası olan yün ve moher karışımıyla gelen yelek çeşitleri, mavi, sarı ve pembenin neon tonlarında etro.com’da mevcut.

Louis Vuitton, İlk LV Trainer tarafından çizilen, Men’s Artistic sırasında tanıtılan yeni İlkbahar-Yaz 2021 LV Trainer Upcycling koleksiyonu, yönetmen Virgil Abloh’un Louis Vuitton için ortaya çıkardığı ilk İlkbahar-Yaz 2019 şovu. Çarpıcı cazibesi, benzersiz ve son derece sirküler yaratıcılığı olan bu sneakerin üretim süreci, mevcut malzemelerin kullanımını optimize etmeyi hedefleyen Louis Vuitton’ın Fiesso d’Artico’daki geri dönüşüm stratejisine göre adanmış ayakkabı atölyesi ile geliştirildi. Bu yeni LV Trainer’ler, Virgil Abloh tarafından İlkbahar-Yaz 2021 koleksiyonu için tasarlanan “ileri dönüşüm ideolojisine” ve House’un, Louis Vuitton ürünlerinin sürdürülebilirliğini daha da genişletmek.için, yenilikçi yaratıcı döngüleri hayal etme taahhüdüne mükemmel bir şekilde uyuyorlar.

Orijinal 2019 LV Trainer’ler gizlendi, sonra değiştirildi. Ne tam olarak aynı ne de tamamen farklı: bu yeni LV Trainer Upcycling, yumuşak dana derisi ve süetten, batik renkli bağcıkları ile yenilendi. Low-top versiyonu beş yeni parlak renkte mevcuttur ve yastıklı bir yaka öne çıkartıyor. Arka kısmında “LV Upcycling” şeridi, yanda Louis Vuitton imzası olan ve tabandaki monogram çiçekler ve sağ ayakta bir floresan etiketi ile ön plana çıkan bu ikonik ayakkabı, ev kodlarına gömülü.

Louis Vuitton’un özenli işçiliği her ayrıntıda görülebilir.

Merkezleme veya kesme için montaj talimatları, elle deri üzerinde uygulanmış, fazla dikiş ve ipliği gibi tutulmuş. Böylece gelecekteki sahiplerin diledikleri takdirde bunları kesmelerine izin vererek, spor ayakkabılarına son bir özelleştirilmiş dokunuş katabilir.

Tod’s, Kırsalda bir konak – Vigevano’daki Villa Ronchi, 1936’da Giuseppe De Finetti tarafından Crespi ailesi için tasarlandı. Genç oyuncu Lorenzo Zurzolo bir rol için hazırlanıyor. Koleksiyon bir görsel hikaye ile ortaya çıkıyor, #sevenT adlı bir film. Seven, haftanın günleri gibi, T Tod’s ve aynı zamanda “time” (zaman) için. Kreativ Direktör Walter Chiapponi, doğa ile temas halinde Tod’s un yaşam tarzını keşfederek  klasiklerin yeniden yorumlanmasını geliştiriyor. Terzilik, rahat bir objektif ile görünüyor. Ürünün zanaatkar doğası, stilin en güçlü ifadesi. Tüvitlerde, yünlerde ve sağlam pamuklarda kullanılıan sıcak toprak tonları, manzara ile doğal bir kamuflaj ima ediyor. Bu hikayenin unsurları gardırobun temel direkleridir: trençkot, gömlek-ceket, avcılık ceketi ve sahra ceketi, binici pantolonu, nervürlü kazaklar, kolej svetşört. Giysi kombinasyonunda yeni bir anlam yaratıldı: beklenmedik kombinasyonlarla çelişen formalite. İtalyan bir beyefendinin olmasını sağlayan portre, mutlak özgürlüğü içinde kozmopolit bir şekil alır. Koleksiyon, aksesuarlarda güçlü bir karakter oluşturuyor. Norveç dikişli sağlam bağcıklı ayakkabılar, Teksas topuklu botlar, çok malzemeli spor ayakkabılar ve genişletilmiş gommini’li çöl botları.

Yenilenmiş T işareti, metalden yapılmış kemer tokalarında ve loaferlerde, yumuşak deri ile kaplanmış minimum kesim ile özenle yapılmış geniş ve yeniden yapılandırılmış çantalarda, pratik ve geometrik olarak iki şemsiyeli veya şişe askılı evrak çantalarında yer alıyor.

Dergimiz her ayın ilk haftası Türk Telekom Dergilik, D&R, Remzi Kitabevi ve tüm seçkin marketlerde…