Yaratıcı Endüstriler “Red:100” Sergisi ile 42’de

42, Artful Living iş birliğiyle küratörlüğünü Ali Bakova’nın üstlendiği “RED: 100” sergisini 27 Ekim – 10 Kasım 2023 tarihleri arasında ziyaretçilerle buluşturuyor. 

Maslak’ın kalbinde yer alan 42, Cumhuriyet’in 100. yılını “100 Yılın Aşkıyla” temasıyla  hazırladığı bir dizi etkinlikle kutluyor. Etkinlikler arasında küratörlüğünü maker ve tasarımcı Ali  Bakova’nın üstlendiği, Maslak Atatürk Oto Sanayi’deki yaratıcı topluluğu keşfeden “RED: 100” sergisi yer alıyor. Sergi, bu bölgede çalışmalarını sürdüren, yolu bir zamanlar buradan geçen 30  sanatçının ve tasarımcının farklı medyumlarla ürettiği 100’e yakın eserinden oluşuyor. “RED: 100” bu coğrafyada, özgün işler üreten yaratıcı endüstrinin sanatçıları ve zanaatkarları  nasıl etkilediğinin röntgenini çekmeyi hedefliyor. Sergi; Ahmet Aydın Atmaca, Ali Bakova, Alp  Tuğan, Axi, Barış Cihanoğlu, Burak Oral, Can Yalman, Cihan Erkılıç, Ebru Yolver, Ela Tugay,  Hakan Ersiz, HurdaHane, Hüseyin Arda, Kerem Okkay, Kerim Kılıçarslan, Mehmet Bayer,  Muammer Yanmaz, Neslihan Pala, Nevin Taşkıran, Ömer Emre Yavuz, Osman Yaldır, Pınar  Şahin, Pınar Yolaçan, Serdar Kaynak, Serhan Gürkan, Serkan Bilir, Taner Şekercioğlu, Tuğçe  Arıöz, Tunçhan Kalkan, Yiğit Aral’ın resim, heykel, fotoğraf, dijital medya ve yeni medya gibi farklı disiplinlerdeki çalışmalarını izleyiciye sunuyor. 

Maslak ve tüm İstanbul’a bir gökyüzü şöleni, 42 Feneri…

Türkiye’nin ilk ve tek  kültür & sanat teması üzerine kurulu yaşam kompleksi  42, Cumhuriyet’in yüzüncü yılı coşkusuna parlak fikirlerle güç veriyor, Cumhuriyet’i 4 2 Feneri ile  aydınlatıyor. Bu etkinliklerden bir tanesi de modern bir “Cumhuriyet Feneri” tanımıyla bir ışık gösterisi oldu. 28 ve 29 Ekim akşamlarında  Maslak’ın ikonik yaşam merkezi 42 gökdelenlerinden, yeni yüzyılın aydınlığına  yükselecek ve başta Maslak bölgesi olmak üzere tüm İstanbul’a bir ışık seli yaydı. İş, eğlence ve sosyal yaşamın önemli merkezi Maslak ve civar bölgelerindeki tüm İstanbullular  bu gösteriye yoğun ilgi gösterdi.

Dergimiz her ayın ilk haftası Türk Telekom Dergilik, D&R, Remzi Kitabevi ve tüm seçkin marketlerde…