Coşkulu, Dönüştürücü, Özgürleştirici Valentino Escape 2023 Koleksiyonu

Valentino Escape 2023 kapsül koleksiyonu, farklı bir zaman diliminin özünü ayrıştırıyor ve güçlendiriyor. Modaevi bu sezon, temel parçalardan oluşan Valentino Escape 2023 koleksiyonu için üç ikonik deseni yeniden yorumlayarak geçmişle bugünü birbirine bağlıyor.

Valentino Escape 2023, arşivlerde dolaşmaya ve günümüze uyarlanmış ikonik parçalarla tanışmaya davet ediyor. Keşfetmenin hazzından ilham alan her kombin, sınırsız vizyonla bir keşif sunuyor. Hafif kaftanlar, nefes alabilen mini elbiseler ve plaj kıyafetlerinin üzerindeki Valentino Animalier, Loop ve Panter desenleri, tatil kombinlerini hatırlanmaya değer deneyimlere dönüştürüyor. Koleksiyonun serbest zamanlar için tasarlanan Valentino Garavani aksesuar seçkisinde zımba detaylı sandaletler, Akoni iş birliğiyle üretilen gözlükler ve efsanevi desenlerle tasarlanan çantalar yer alıyor. Koleksiyonda başı çeken Valentino Animalier baskı, hayvan desenlerinin gücüne bir saygı duruşu niteliğinde. İlk kez 1967 yılında tanıtılan ve Steven Meisel tarafından fotoğraflanan başrolde ünlü model Linda Evangelista’nın yer aldığı 1987-88 Sonbahar/Kış kampanyasıyla ikonik hale gelen jaguar baskı, transparan plaj kıyafetlerinde, uçuşan kaftanlarda ve kesikli mayolarda kendini gösteriyor. Tasarım, aynı zamanda kontrast beyaz deri detaylara sahip Valentino Garavani çantaların yanı sıra, Valentino Garavani VLogo topuklu ayakkabı ve babetlere de taşınarak farklıi topuk boylarında iddiasını ortaya koyuyor.

Valentino Escape 2023 koleksiyonu, biraz daha karanlık bir diyalog için Valentino Panther baskısından yararlanıyor. Panterin göz alıcı ve karanlık cazibesiyle şekillenen baskıda bir dizi kükreyen siyah panter ve değerli yeşil yeşim taşı dokunuşu yer alıyor. İlk olarak 1967-68 Haute Couture Sonbahar/Kış koleksiyonu için tasarlanan bir elbisede kullanılan panter deseni, fotoğrafçı Franco Rubartelli tarafından efsanevi model Veruschka üzerinde fotoğraflandıktan sonra ikon haline geldi. Aynı yıl koleksiyonun reklam kampanyasını çeken fotoğrafçı Gian Paolo Barbieri, Valentino Panther desenini moda dünyasının gündemine yerleştirdi. Modaevi, Valentino Escape 2023 koleksiyonunda bu deseni iki parçalı plaj kıyafetlerinin yanı sıra, payet işlemeli bluzlar ve omzu açık elbiselerde yeniden yorumladı. Haute Couture desen, ayrıca yaz mevsimine uygun şekilde eşarplarda ve plaj havlularında kullanılarak günün her saati giyilebilir bir hal kazandı. Valentino, seçkiyi tamamlamak üzere Maison’un klasiklerinden birine hipnotik bir yorum kattı. Markanın adını göz alıcı dairesel bir tasarıma taşıyan Valentino Loop, canlı tonlardaki renk yelpazesi ile crop toplar, şortlar, elbiseler ve clutch’larla kusursuz bir uyumla buluşuyor. 1971 Viva Valentino reklam kampanyası deseninden esinlenen tasarım, markanın güçlü görsel hikâye anlatımına olan tutkusunu pekiştirmek için geçmişe uzanıyor. Markanın özgün üç desenini taşıyan Valentino Garavani aksesuarlarında Maison, bazı vazgeçilmez temel motiflere de yer veriyor. Valentino Garavani Rockstud ipli sandaletler, tatilin rahat ruhunu yansıtırken aynı zamanda punk tarza da selam gönderiyor. Çantalar, gündüz ve akşam kullanımına uygun olarak farklı boyutlarda sunuluyor. Akoni ile tasarlanan Valentino Eyewear güneş gözlükleri, tasarımlarıyla tüm yaz  kombinlerine damga vuruyor.

Geçmişle bugünü buluşturan göz alıcı bir seçki sunan Valentino Escape 2023 kapsül koleksiyonu, Mayıs ortasından itibaren seçili Valentino butiklerinde ve online’da  modaseverlerle buluşuyor.  

Dergimiz her ayın ilk haftası Türk Telekom Dergilik, D&R, Remzi Kitabevi ve tüm seçkin marketlerde…