İki İkonik Portugieser Modeli

IWC Schaffhausen, Portugieser koleksiyonunun en popüler modelleri Portugieser Automatic ve Portugieser Chronograph’ın yeni versiyonlarını beğeniye sunuyor. 

Her iki saat de paslanmaz çelik kasalarıyla tezat oluşturan mavi ve beyaz kadranlar, ayrıca demiryolu tarzı bölüm halkası, mavi Arap rakamları ve mavileştirilmiş yaprak saat kollarıyla donatıldı. Portugieser Automatic modeli IWC üretimi 52010 kalibre mekanizmayla çalışıyor, güç rezervi 7 gün ve mavi renkli timsah derisi kayışla takılıyor. IWC üretimi 69355 kalibre kronograf mekanizmayla çalışan Portugieser Chronograph modelinin ise mavi renkli kauçuk kayışı var. Saat severler kadran ve alt kadranlar arasında belirgin kontrastın vurgulandığı tasarımları “panda kadran” diye adlandırır; panda kadran tasarımını IWC’nin Portugieser koleksiyonunda sık sık görebilirsiniz. İki rengin kombinasyonu kadranın okunabilirliğini artırır ve özgün bir görünüm yaratır. İsviçreli lüks saat üreticisinin en ikonik iki Portugieser modeli bu yaz beyaz ve mavi renkli kontrast kadranlarıyla ortak bir tasarım kodu oluşturdu. Beyaz kadranlar cilalı lake yüzeyleriyle öne çıkarken koyu mavi alt kadranlar “azur mavisi” renginde. Denizciliği çağrıştıran bu renkler, klasik modellere taze ve modern bir tarz kazandırıyor. Aynı zamanda güverte gözlem saatlerinden ilham alan ilk ikonik Portugieser tasarımını akla getiriyorlar. Portugieser Automatic (Ref. IW500715) modelinin 42.3 milimetre çapındaki paslanmaz çelik kasasında mavileştirilmiş yaprak saat kolları göze çarpıyor. Kadranın dengeli tasarımında saniye alt kadranı saat 9 konumunda, güç rezervi göstergesi saat 3 konumunda yer buluyor kendine. Saatin kalbinde IWC üretimi 52010 kalibre atıyor. Otomatik Pellaton kurma sistemi yıpranmaya ve çizilmeye dayanıklı seramikten yapılmış parçalarla güçlendirildi. İki yay tamburunda 7 günlük güç rezervi biriktirirken rotorun en küçük hareketlerinden bile yararlanıyor. Mekanizmanın işleyişini safir cam kasa arkasından görmek mümkün. Zamansız ve zarif Portugieser modeli katlanır tokalı, mavi renkli timsah derisi kayışla takılıyor. 

Portugieser Chronograph (Ref. IW371620) modelinin temel özellikleri arasında 41 milimetre çapında paslanmaz çelik kasa, beyaz ve mavi kadran ve mavileştirilmiş yaprak kollar var. Kronograf dakika sayacı saat 12 konumunda, saniye alt kadranı ise saat 6 konumunda. IWC üretimi 69355 kalibre otomatik kuruluyor ve 46 saatlik güç rezervine sahip. Kolonlu çark koordinatörü barındıran klasik tasarımıyla kronograf mekanizmasını safir cam kasa arkasından görebilirsiniz. Bu zarif spor saatin dayanıklı ve esnek mavi kauçuk kayışı yaz aylarında ekstra konforlu. 

Portugieser Automatic ve Portugieser Chronograph modelleri IWC butikleri, yetkili satıcılar ve IWC.com adresinde satışta. 

Dergimiz her ayın ilk haftası Türk Telekom Dergilik, D&R, Remzi Kitabevi ve tüm seçkin marketlerde…