“Lezzetli Yemekler & Eşsiz Ambiyans”la Galia

Bodrum’un en gözde lokasyonlarından birinde “denizin üstüne” konumlanan bir mekan olan “Galia”, modern ve zarif atmosferiyle misafirlerine eşsiz bir deneyim vadediyor. Galia’nın lezzetlerini ve bu yaz gerçekleşecek etkinlikleri, işletmecisi Turgay Yıldız’dan dinledik.

Bodrum’da yer alan Galia, Göltürkbükü’nün en özel mekanları arasında yer alıyor. Özel lezzetlerinin yanı sıra bu yaz sunacağı DJ performanslarıyla da adından sıkça söz ettirecek mekan, İbiza ve Mykonos’un atmosferini Bodrum’a taşımaya hazırlanıyor… 

Gentleman: Turgay Bey, öncelikle sizi biraz tanıyarak başlamak isteriz. Ne kadardır turizm sektöründesiniz?

Turgay Yıldız: Yaklaşık 22 yıldır bu sektördeyim. Aşşk Cafe, Lucca Bebek, Mitte Karaköy, Momo Beach Çesme ve Momo Bebeköy’ün kurucularındanım.

G: Galia, Türkiye’nin gözde lokasyonlarından Bodrum’da yer alıyor. Nasıl bir mekan?

T.Y: Galia, bulunduğu konum olarak Bodrum’un en gözde yerlerinden birinde ve denizin üstüne konuşlanmış bir mekan. Modern ve zarif bir atmosfere sahip… Ferah ve rahatlatıcı bir ortamda, misafirlerimize huzurlu bir yemek deneyimi sunuyoruz. Galia’da keyifle yemek yiyebilir, sevdiklerinizle unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz.

G: Peki  “Galia” ne anlama geliyor?

T.Y: Galia, aslında “Deniz Dalgası” anlamına gelmekte. İbranice, Tanrının kurtarıcı ve bağışlayıcı olduğu anlamını içeren bir kelimedir.

G: Konum olarak tam nerede?

T.Y: Galia, Göltürkbükü mevkiinde yer almakta.

G: Dikkat çeken mistik bir atmosferi var. Dekorasyonunda hangi ögeler ön planda?

T.Y: Dekorasyonumuz, Antik Mısır zamanlarındaki mistik bir atmosfere atıfta bulunuyor. Tam anlamıyla Mısır konsepti diyemem fakat Tanrıça İsis’in ikonogrofisinden ve döneme ait sütun dekorlarından yayılan ateşlerde lezzetli yemek ve atmosfere eşlik edip, bu deneyimi hatırlamaya değer anlar yaratıyor.

G: Galia’nın mutfağını da bizlere anlatır mısın? Spesiyelleriniz neler?

T.Y: Galia misafirlerine deneyimli şefler tarafından hazırlanan özgün tariflere sahip bir menü vadediyor. Bu tarifler, deniz ürünlerinin doğal lezzetlerini ön plana çıkarmayı amaçlıyor. Müşteri memnuniyeti, Deniz Mahsulleri Restoranı’nın önceliğidir. Misafirlerimize en iyi hizmeti sunmak için güler yüzlü ve deneyimli personellerimizle çalışıyoruz. Mükemmel bir yemek deneyimi için özenle seçilen malzemeleri civar köylerden temin ediyoruz. Hijyenik koşullar ve hızlı servis sağlamak için sürekli çalışıyoruz. Galia’nın spesiyelleri arasında deniz böceği diye de adlandırdığımız Langust, Paella, deniz mahsullü makarna öncelikli olarak söyleyebileceklerimden. 

G: Özel etkinlikleriniz de oluyor mu? Bu yaz için misafirlerinizi bekleyen sürprizler var mı?

T.Y: Bu sezon mükemmel lezzet kalitemize ek olarak müziği de eklemek istedik. Bu sezon sektörün önemli yapı taşlarından biri olan Generic Müzik ile yaptığımız anlaşma sonucunda dünyanın en iyi elektronik müziğini çalan Dj’lerini Galia sahnesinde misafir edeceğiz. Türk ve yabancı misafirlerimize İbiza ve Mykonos atmosferini Bodrum’da yaşatacağız. 

Galia Yaz Event Takvimi

27 Haziran I Valeron 

29 Haziran I Jan Blomqvist

12 Temmuz I Valeron

21 Temmuz I Mind Against

27 Temmuz I Whomadewho

29 Temmuz I Massano

02 Ağustos I Valeron

05 Ağustos I Argy

11 Ağustos I Chris Avantgarde

12 Ağustos I Guy Gerber

23 Ağustos I Valeron  

Dergimiz her ayın ilk haftası Türk Telekom Dergilik, D&R, Remzi Kitabevi ve tüm seçkin marketlerde…