Mark Maker Zinédine Zidane

Dünya çapındaki futbolcu ve teknik direktör, Montblanc İz Bırakanlar arasında yerini alırken, Montblanc Legend Parfüm Serisinin de yüzü oldu.

Montblanc tüm zamanların en iyi futbol oyuncularından ve en tanınmış teknik direktörlerinden biri olan Zinédine Zidane’ı yeni İz Bırakan (Mark Maker) olarak sunuyor. Zinédine Zidane, önümüzdeki Montblanc yazı gereçleri ve deri eşya kampanyalarında yer almanın yanı sıra Montblanc Legend parfüm serisinin yıl içinde gerçekleşecek yeni kampanyasında da görünecek. Fransa doğumlu ikon, yaşamını bir amaç uğruna, tutkuyla sürdürüp kendisini heyecanlandıran işi yaptığı için Montblanc’ın temel inancı  olan herkes dünyada iz bırakabilir felsefesinin harika bir örneği.  “Yalnızca spor dünyasında iz bırakmakla kalmayıp, global arenada da önemli bir etki yaratmış olan Zinédine Zidane yeni Montblanc İz Bırakan oldu. Kendisi, heyecan duyduğunuz şeyin peşinden gitmek yaşamsal tatmin ve başarıyı getirir felsefesinin canlı örneği. Birden fazla nesle ilham kaynağı olan Zinédine ile iş birliği yapmaktan ve onun sıra dışı öyküsünde yeni bir sayfa açmaktan dolayı son derece mutluyuz”, diye belirtiyor, Montblanc CEO’su Nicolas Baretzki. 

Zidane, Montblanc’ın Sizi Harekete Geçiren, Sizi Var Edendir felsefesine uygun şekilde ondan bekleneni değil, kendisine heyecan veren şeyleri yaparak, dikte edilen bir yaşam sürdürmeyi reddetmiştir. Sıra dışı yolculuğu onu memleketi La Castellane – Marsilya’dan Torino’ya, Madrid’e ve daha birçok yere taşıdı. Dünya Kupası, Avrupa Kupası, Şampiyonlar Ligi, Ballon d’Or, yıldız oyuncu, dünyaca ünlü koç… Sportif becerileri, futbol stili ve sahadaki kendine özgü hareketleri birçoklarına göre onu efsane haline getiren özellikleri. Her gün yeni bir şey öğrenme çabası, yeni durumları analiz edip bunlarla baş edebilme yetisi, tutkusu ve iş ahlâkı, ona babası Smail Zidane tarafından işlenmiş. Cezayir’in dağlarındaki mütevazı başlangıçtan sonra kendisine Fransa’da bir hayat kurabilmek için hangi zorlukların üstesinden geldiğini «Sur les chemins de pierres» (Ed Michel Lafon) adlı otobiyografik kitapta aktarıyor Smail Zidane. Zinédine ise babasının kaleme aldığı kitaba önsöz ile katkıda bulunmuş. 

Tüm hayatı boyunca babasının yazdığı şiirler, fikirler ve güçlü otobiyografisi, Zidane’a hala rehberlik etmeye devam ediyor. Kendisine ilham veren bu sözleri, küçük bir defterde tıpkı bir muska gibi yanında taşıyor. 

Montblanc fikirleri ve düşünceleri başkalarına yazı aracılığı ile aktarmanın önemine inanan, yüksek kültür ve kalitede bir şirket. Ailem ve babam tarafından bana aktarılan ve her zaman faydalandığım değerleri ve kültürü ben de başkalarına iletmeye çalışıyorum. Neredeyse her gün defterime bir şeyler yazıyorum… Yani sadece fotoğraf imzalamıyorum!” diye gülerek belirtiyor, Zinédine Zidane.

Zinédine Zidane, geçen ay itibarıyla hedefe ulaşmada hem fiziksel hem de metaforik olarak harekete geçmenin önemini vurgulayan, Montblanc imza deri parçalarının içeriklerinde yer almaya başladı. Bunun yanı sıra Zidane’ı yazmanın, yaratıcılığı serbest bırakma ve fikirleri paylaşmadaki gücünü hissettiren yazı gereçleri ile de bir arada görüyoruz.  Montblanc Legend Parfüm serisinin yaklaşmakta olan bir yazılı basın, televizyon ve dijital kampanyası ise Zidane’ın efsanevi duruşuna saygı niteliğinde olacak. Alçakgönüllü ve çalışkan kişiliği ile spor ikonuna “efsane” yakıştırması yapılır ki bu aslında kendisi efsane olmak istediğinden değil, tutkusu, yeteneği ve kararlılığı onu buralara taşıdığı için olmuştur. Montblanc’ın çok satan Legend (efsane) parfüm serisi, zafer peşinde koşmak yerine bir amaca doğru azimle, inançla, tutkuyla ilerlemek ve yol boyunca kendi efsaneleri oluşturarak dünyada bir iz bırakmak isteyenlere hitap ediyor. 

Dergimiz her ayın ilk haftası Türk Telekom Dergilik, D&R, Remzi Kitabevi ve tüm seçkin marketlerde…