Şeffaflığın Derinlikleri

Bvlgari kadınlar için tasarladığı ilk Octo modelinde tüm mücevhercilik ve saatçilik becerilerini ortaya koyuyor. 

Bu zarif saat kullanıcılarını şeffaflığın derinliklerine inmeye davet ediyor. Mükemmel uygulaması ve ideal orantılarıyla dikkat çeken sofistike tasarımlı Octo Roma Tourbillon Lumière, rafine ve şık bir stile çağrı niteliğinde. Kadınlar için tasarlanan ve gereksiz tüm unsurlardan arındırılan bu yeni model, yoğun bir görsel keyif yaşatmayı amaçlıyor. 

Serpenti Tourbillon ve Divina Minute Repeater modellerinin izinden giden Octo Roma Tourbillon Lumière, Bvlgari’nin sadece kadın müşterilerine adadığı komplike saatçilik zanaatının yeni bir yüzünü şimdi farklı boyutlu bir Octo kasasıyla sunuyor. İkonik kasa için 38 mm’lik çapın benimsenmesi, yeni bir özelliği temsil ediyor.

Bvlgari’nin ilk kez değerli, ince kafes işi bir Manufacture üretimi mekanizma ve bir tourbillon regülatörü kullanmayı seçmesi de aynı derecede önemli bir özellik olarak öne çıkıyor. Bu komplikasyon saat, Roma mirasından ilham alan uzmanlıkla saatçilik ve mücevhercilikte mükemmelliğinin sınırlarını zorluyor. 

Bvlgari sayısız becerisini hiçbir şeyden kaçınmadan bu saate uyguladı. Öncelikle mekanizmayı ele alacak olursak, yapısını oluşturan beyaz altın parçaların tümü iskeletleştirildi; başka bir deyişle değerli maddeyi olabildiğince azaltmak için yeniden işlendi. Bu hassas bir zanaat zira parçaların sertliğini ve yük taşıma kapasitelerini korumak gerekiyor. Parçalar ayrıca kapsamlı olarak elde işlendi ve dekore edildi. 

Beyaz altın kadran da bu kreasyonun ruhuna uygun olarak kafes işi bir tasarım içeriyor. Işığın geçmesine imkan veren ve adeta ışıltılı bir danteli andıran bu kafes işi yapı, beyaz altın zemin üzerindeki lacivert safirler saat imleriyle kontrast yaratan 239 baget kesim pırlantayla görsel bir şölen sunuyor. Bu seçkin tasarım, 30 adetlik limitli seri olarak üretilecek.

Teknik Özellikler

Octo Roma Tourbillon Lumière – 103481

Mekanizma

Mekanik elde kurmalı tourbillon Manufacture üretimi mekanizma, Calibre BVL 208; 64 saatlik güç rezervi; tamamıyla elde işlenen beyaz altın mekanizma. 

Kasa ve kadran

Beyaz altın kasa, 38 mm çap, tamamı baget kesim pırlanta yerleştirme; baget kesim pırlantalar ve kaboşon kesim safir yerleştirme beyaz altın kurma tepesi; baget kesim pırlantalar ve saat imi olarak 9 parlak kesim safir içeren beyaz altın iskelet kadran. 

Bilezik

Baget kesim pırlanta yerleştirme beyaz altın katlamalı klipsli lacivert timsah derisi kayış. 

Taşlar

239 pırlanta ~ 12.5 karat. 

30 adetlik limitli seri. 

Dergimiz her ayın ilk haftası Türk Telekom Dergilik, D&R, Remzi Kitabevi ve tüm seçkin marketlerde…