Six Senses Kaplankaya “The Art Of Staying Young Retreat” İle Yaşamın Sırlarını Keşfedin!

Six Senses Kaplankaya, 12- 18 Nisan tarihleri ilk kez  “The Art of Staying Young” retreat programı düzenliyor. Cellgym’in kurucusu Rainer Goytia ve dünyaca ünlü Naturopat ve konuşmacı Johannes Weiß ile birlikte yaşamın mucizevi bir serüven olduğunu hatırlatarak yaşam kalitesini artırmanın  ve bütünsel sağlığı geliştirmenin tüm sırlarını paylaşıyor.

Dünyaca ünlü sürdürülebilir sağlıklı yaşam felsefesiyle dikkat çeken Six Senses Hotels Resorts Spas bünyesinde yer alan;  Ege’nin eşsiz doğasında seçkin mimarisi ve  konforu ile bütünsel wellness deneyimi sunan Six Senses Kaplankaya ilk kez düzenlenecek “The Art of Staying Young” retreat programı ile daha kaliteli bir yaşamın kapılarını aralıyor. 12-18 Nisan tarihleri arasında uluslararası alanının önde gelen konuşmacı ve terapistleri Cellgym’in kurucusu Rainer Goytiave ve Naturopat  Johannes Weißöncülüğünde gerçekleşecek program, modern biohacking uygulamaları ışığında sadece bedensel değil, aynı zamanda zihinsel ve duygusal well-being üzerinde dönüştürücü bir etki bırakmayı hedefliyor. İlham veren konuşma, workshop ve gastronomik deneyimlerle dolu geçecek olan beş gün boyunca misafirlerine, geleceğe bir adım daha sağlıklı ve enerji dolu bir şekilde ilerlemek için ilham veren bir deneyim sunuyor.

“The Art of Staying Young” Retreat Programı ile Dönüşüm Başlıyor!

12- 18 Nisan tarihleri arasında Six Senses Kaplankaya’da düzenlenecek olan The Art of Staying Young retreat programı, hücresel gençleşme ve çağdaş sağlık teknikleriyle tanışma sözü vererek katılımcılara, kendi potansiyellerini derinlemesine keşfetme imkanı sunuyor. Bu benzersiz deneyim, sadece bir yaşam tarzı değişikliği değil, aynı zamanda sağlıklı bir yaşamın anahtarlarını sunan bir yaşam dönüşümü vaat ediyor.

Retreat’e, 2008 yılında interval hipoksi eğitimini keşfeden ve uzun ömürlülük alanında uzmanlaşan Cellgym’in kurucusu Rainer Goytia ve naturopatik terapi uygulamaları ve inovatif yaklaşımları ile sağlık alanında önde gelen Naturopat  ve konuşmacılarından Johannes Weiß öncülük ediyor.

Cellgym’in kurucusu ve CEO’su Rainer Goytia, 2008 yılında aralıklı hipoksi antrenmanını  keşfedip sağlığa olan faydalarını hemen fark ettikten sonra 2010 yılında Cellgym’i kurarak aralıklı hipoksinin tıp ve uzun ömür pazarında kullanımının önünü açtı. Modern hipoksi hareketinin öncüsü ve Cellgym kullanarak mitokondriyal hücre eğitimi konusunda uzman olarak kabul ediliyor. Hipoksi eğitimiyle ilgili patent sahibi olarak, bilgilerini insanlara aktarıyor ve Cellgym seansları boyunca her zaman sağlığı yaşlılıkta en üst düzeye çıkarma hedefiyle  kişisel olarak rehberlik ediyor.

Dünya çapında tanınmış bir Naturopat ve uluslararası konuşmacı olan Johannes Weiß, 2024’te Avusturya’nın en ileri teknolojiye sahip Uzun Ömür ve Biyohacking Merkezi’ni açmaya hazırlanıyor. Öncü sağlık çözümlerine odaklanan Weiß, birkaç yıldır kendisini mitokondriyal tıp ve çevre tıbbından uzun yaşam ve biohacking uygulamalarına kadar çeşitli sağlık konularındaki seminerlere yönlendirmeye adadı. Johannes Weiß, bireyleri sağlık yolculuklarında güçlendirmek için geleneksel uygulamaları yenilikçi yaklaşımlarla harmanlayarak bütünsel sağlığın ön saflarında yer alıyor.

“The Art of Staying Young” retreat program adımları…

Programın ilk günü katılımcılar zihinsel durumlarını belirleyerek kişisel hedeflerini tanımlıyor. Kişisel hedeflerini tanımlamak, kişisel büyüme ve başarıya olan inançlarını güçlendirmelerine yardımcı oluyor ve yaşamın her alanında hedeflerini belirleyerek kendilerine odaklanmalarını sağlıyor.

“The Art of Staying Young” retreat programı boyunca misafirler, günlük stresi azaltma stratejilerini öğrenerek günlük yaşam kalitelerini artırıyor ve kaliteli uyku için hormonların rolü hakkında derin bilgiler edinerek hem zihinsel hem de fiziksel gelişim yolculuğunda ilk adımlarını atıyor. Programın öne çıkan bir diğer unsuru ise, mitokondri sağlığı ve dengeli bir beslenmenin önemine odaklanmak. Katılımcılar, mitokondrinin işlevini anlama ve optimize etme stratejilerini öğrenerek enerji seviyelerini artırma yollarını keşfediyor ve günlük hayata adaptasyonu hakkında bilgi ediniyor.

Retreat’in son günlerinde, katılımcılar programdan elde ettikleri önemli bilgileri gözden geçiriyor ve kişisel büyüme hedefleri üzerinde pratik yapıyor. Ayrıca, devam eden büyüme ve iyi bir yaşam için kişiselleştirilmiş bir plan oluşturarak hedeflerine ulaşmanın temelini atıyor.

Six Senses Kaplankaya, misafirlerini  sağlıklı yaş alma sanatını birlikte keşfetmeye davet ediyor.

Dergimiz her ayın ilk haftası Türk Telekom Dergilik, D&R, Remzi Kitabevi ve tüm seçkin marketlerde…