Volkswagen Kite’da SUV Rüzgarı

Kiteboard için dünyanın en ideal bölgelerinden biri olarak kabul edilen Gökova – Akyaka’daki Volkswagen Kite by Yada Riders, ikinci sezonunun açılışını bu kez markanın SUV modelleriyle gerçekleştiriyor.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de her geçen gün daha büyük kitleler tarafından sevilen kiteboard, özellikle geçtiğimiz son 10 yılda, daha çok bir yaşam tarzı haline gelmeye başladı. Uçurduğunuz uçurtmanın ipleri elinizde, ayağınızda board, suyun üzerindesiniz ve rüzgarın sizi çektiği her yere gidiyorsunuz. Bu özgürlük duygusu, kiteboardu spordan daha ileriye dönüştürüyor. İstanbul da dahil olmak üzere birçok bölgede bu sporun eğitimine yönelik merkezlerin sayısındaki artış, kiteboardun bir yaşam tarzı haline geldiğinin en güzel kanıtlarından biri. Dünyada, Kiteboard için en uygun şartların yer aldığı bölgelerden biri olarak kabul edilen Gökova – Akyaka’da bulunan Volkswagen Kite By Yada Riders da bunların başında geliyor. İki yıl önce Volkswagen ile işbirliğinde hayata geçirilen Volkswagen Kite By Yada Riders, profesyonel ekipman kiralamadan, eğitime kadar birçok konuda hizmet vermeye devam ediyor. Volkswagen’in aktif ve dinamik marka değerlerini yansıtan kiteboard sporu sponsorluğunda Volkswagen Kite by Yada Riders’da bu yıl markanın SUV modelleri; Yeni Taigo, T-Cross ve Yeni T-Roc yer alıyor. Volkswagen Binek Araç, sezon boyunca Akyaya’daki okulunda keyifli etkinliklere de ev sahipliği yapmayı planlıyor. 

Kite, Volkswagen ruhuyla özdeşleşiyor

Marka olarak, tüketiciler ve genel olarak tüm müşterileriyle bağ kurabilecekleri farklı platformlarda yer almaya özen gösterdiklerini söyleyen Volkswagen Binek Araç Genel Müdürü Gino Bottaro “Markamız, insanların mobilitelerini sağlayan teknolojileri üretiyor ama biz, sadece otomobil hakkında değil, insanların onunla neler yapabileceği hakkında da hikayeler yaratıyoruz. Volkswagen markası dinamik, hayattan keyif almasını bilen, özgür bir marka. Yarattığımız hikayelerin ve yaptığımız iş birliklerinin marka ruhuna uygun olmasına önem veriyoruz. Özgür ve aktif bir yaşam tarzını benimsemiş kiteboard tutkunlarıyla, Volkswagen markası bire bir örtüşüyor” şeklinde bilgi verdi. Volkswagen markası, insanların hayatlarını etkileyen olumlu konular içerisine dahil olarak onlara ilham veren marka olmayı hedefliyor. Volkswagen Kite by Yada Riders da bu felsefenin bir eseri.

Müşterilerimize yakın olmayı seviyoruz 

Volkswagen markası spor, kültür ve sanat alanında çeşitli etkinliklerde yer alarak, tüketicilerine yakın olmayı hedefliyor. Farklı bir çok platformda deneyim yaratmaya çalışıyor. Marka kimliğine uygun tutarlı bir deneyim dünyası yaratarak müşterileriyle güçlü bir bağ oluşturarak, marka sadakatini artırmayı hedefliyor.

Dünyanın hemen her ülkesinden misafir ağırlıyor 

Volkswagen Kite by Yada Riders, ikinci yılında hem Türkiye’den hem de yurtdışından gelen profesyonel sporculara ev sahipliği yapıyor. Okul, özellikle dönem dönem bölgede düzenlenen uluslararası yarışmalarda, akademik hizmet ve destekleriyle ön plana çıkıyor. Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da en gözde kite bölgelerinden biri olarak kabul edilen Gökova, özellikle denizden karaya esen termik rüzgarları, sporcuların gerektiğinde ayakları üzerinde durmasına imkan veren sığ suları ve azmaklardan gelen tatlı suların sağladığı düşük tuz oranıyla tam anlamıyla bir kiteboard cenneti. Mayıs ayından Ekim ayının sonuna kadar devam eden uzun sezon süresi de önemli bir başka etken. Bu doğal faktörlere, Volkswagen Kite by Yada Riders’ın sunduğu imkanlar da eklendiğinde kiteboard tutkunlarının ilk adresi belli oluyor.   

İsteyen herkes yapabilir

Kiteboard, 7’den 70’e tabir edilen her yaş grubu için yapılabilecek bir spor. Belirli bir kilonun üzerindeyseniz, yaş sınırlaması yok. İstemeniz ve elbette zaman ayırmanız yeterli. Sonunda bir riders olabilir, bu sporun bir yaşam biçimi haline geldiğini görebilirsiniz.  Volkswagen Binek Araç, Volkswagen’in marka felsefesiyle örtüşen bu spora olan desteğini, akademiden bir adım öteye taşıdı. Kiteboard sporuna gönül verenlere ve bu spora başlamak isteyenlere yol gösterecek ‘Rüzgarın İzinde’ isimli bir belgesel projesini, puhutv Original içeriği olarak hayata geçirdi. Volkswagen Kite by Yada Riders eğitmenlerinin samimi ve bilgilendirici anlatımlarının yer aldığı dört bölümden oluşan belgesel puhutv.com’da izlenebilir.

Volkswagen’den SUV Atağı

SUV modeller, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yükselişine devam ediyor. SUV ve Crossover kasa tiplerinin sunduğu avantajlar sayesinde tüketiciler alım kararlarını bu kasa tipindeki modellerden yana kullanıyorlar.  Volkswagen Binek Araç da mevcut SUV ürün gamını, satışa sunduğu yeni SUV modellerle genişleterek, Türkiye’de SUV denilince akla gelen ilk marka olma yolunda hızla ilerliyor. Volkswagen markası 10 yıl önce belirlediği strateji doğrultusunda, SUV pazarına penetre olma yolunda ciddi çalışmalar yaptı. Bu stratejinin meyvelerini Türkiye’de topladıklarını söyleyen Volkswagen Binek Araç Genel Müdürü Gino Bottaro, “2019 yılında satışa sunduğumuz T-Roc modelimizle B-SUV segmentine hızlı bir giriş yaptık. Bu yıl aynı segmentte satışa sunduğumuz 2 yeni model Taigo ve T-Cross da markamıza ciddi bir enerji sağladı. Yapacağımız SUV atağına paralel, 2022 yılında SUV satış oranımızın yüzde 50’ye çıkmasını planlıyoruz. Mayıs ayında yüzde 46’ya ulaşan SUV satış oranımız, bu planımızı destekler nitelikte” şeklinde bilgi verdi. Volkswagen pazara sunduğu iki yeni modeli Taigo ve T-Cross; ve makyajlanan T-Roc modelleri ile farklı hedef kitlelelere hitap ediyor. Yeni Taigo, SUV Coupe tasarımıyla markanın yeni ikonik sportif modeli olmaya aday. T-Cross geleneksel SUV çizgilerini fonksiyonellikle birleştiren, geleceğin klasiği olarak karşımıza çıkıyor. Gelişmiş fonksiyonel özellikleriyle şehir içi kullanıma çok uygun olan bu model, özellikle geleneksel tasarım hatlarını tercih eden geleneksel müşterileri hedefliyor. Daha keskin dış tasarımıyla duruşunu güçlendiren Yeni T-Roc’un iç kabininde ise kalitesi artırılan iç tasarım öğeleri öne çıkıyor. Güncellenmiş donanım seçenekleriyle üst segmente daha da yakın bir SUV olarak model gamında yerini alıyor. Bu üç yeni oyuncunun kendi içinde boyut karşılaştırmasına baktığımızda ise Yeni Taigo en uzun, T-Cross en yüksek, Yeni T-Roc en geniş model olarak dikkat çekiyor.

Dergimiz her ayın ilk haftası Türk Telekom Dergilik, D&R, Remzi Kitabevi ve tüm seçkin marketlerde…