Montblanc Meisterstück Deri Koleksiyonu

IWC Schaffhausen’ın yarış takımı IWC Racing, dördüncü yarış sezonuna, prömiyeri St. Moritz’de gerçekleşen International Concours of Elegance’la (ICE) başladı. Kar ve buz üzerinde sezon açılışı yapan IWC Racing takımının üyesi Avusturyalı yarış pilotu Laura Kraihamer, alışılmadık arazi şartlarına rağmen ikonik Mercedes-Benz 300 SL “Gullwing” otomobilinin direksiyonunda güçlü bir performans sergiledi.

İsviçre’de deniz seviyesinin 1800 metre üstündeki donmuş St. Moritz Gölü, kış aylarında at yarışlarının popüler mekanı. Ancak bu olağanüstü mekan, 26 Şubat 2022’de bambaşka bir yarışa ev sahipliği etti: Dünyanın dört bir yanından klasik yarış arabaları ve spor otomobiller kış sporları destinasyonları arasında eşsiz bir yere sahip St.Moritz’de ilk kez düzenlenen International Concours of Elegance’da (ICE) bir araya geldi. IWC, etkinliği ‘Resmi Zaman Tutma Ortağı’ olarak destekledi. IWC yarış takımı dördüncü yarış sezonuna başlama fırsatını iyi değerlendirdi. 1955 Mercedes-Benz 300 SL “Gullwing” otomobilinin direksiyonunda takım adına ikinci kez yarışan Avusturyalı yarış pilotu Laura Kraihamer vardı. 2021’den beri IWC ailesinin üyesi olan Kraihamer ilk kez geçen Ekim’de Birleşik Krallık’ta yapılan Goodwood Members’ Meeting’e katıldı. IWC’yi ICE’da 300 SL “Gullwing” dışında ikinci bir eşsiz otomobil daha temsil etti: IC “300 SLS Porter”. Amerikalı yarış sürücüsü Chuck Porter bu otomobili 1956’da hasarlı bir 300 SL “Gullwing” modelinin parçalarını kullanarak tasarladı, dolayısıyla eşi benzeri yok. Donmuş gölde bu otomobilleri ustaca kullanmak çokça konsantrasyon ve üstün sürüş becerileri gerektiriyordu. Yaklaşık 50 katılımcı altı ayrı temaya göre sınıflandırıldı ve çivili kış lastikleriyle mücadele etti.

IWC İsviçre Marka Direktörü Philippe Franke “1950’lerin bu iki efsanesini, ‘Gullwing’ ve ‘300 SLS Porter’ modellerini diğer tarihi yarış arabalarıyla birlikte ilk kez karda ve buzda yarışırken görmek gerçekten unutulmaz bir deneyimdi” diye açıkladı. IWC Schaffhausen butiği birkaç yıldır St. Moritz’de hizmet veriyor ve markanın motor sporlarıyla ilişkisi çok eskiye dayanıyor. Motor sporları takımı 2018’de kuruldu. IWC yarış takımı o tarihten beri Birleşik Krallık’daki Goodwood Members’ Meeting ve İsviçre’deki Arosa ClassicCar dahil pek çok etkinlikte mücadele verdi.

Dergimiz her ayın ilk haftası Türk Telekom Dergilik, D&R, Remzi Kitabevi ve tüm seçkin marketlerde…