Montblanc Starwalker Koleksiyonu Uzay Yolculuğunda yer aldı

Uzay kaşiflerinin ruhundan ilham alan Montblanc’ın StarWalker koleksiyonu, Inspiration4 ile Dünya’nın yörüngesinde yaptığı yolculuktan sonra St. Jude Çocuk Araştırma Hastanesi yararına açık arttırmaya çıkarıldı. Açık artırma ile St. Jude Çocuk Araştırma Hastanesi için 237 milyon doları aşkın bir fon elde edildi.

Montblanc, Dünya’nın yörüngesine, tamamı sivillerden oluşmuş bir ekiple yapılan ilk yolculuk olan Inspiration4’ün bir parçası oldu ve dört kişilik mürettebatın her birine kişiye özel StarWalker kalem ve kırtasiye malzemeleri sağladı. StarWalker koleksiyonu, uzay yolculuğunun birer parçası olduktan sonra, ekibin St. Jude Çocuk Araştırma Hastanesi’nin hayat kurtaran çalışmalarına kaynak sağlama amacına hizmet etmek üzere açık arttırmaya çıkarıldı. Açık artırma ile Amerika’da 1962 yılında kurulan ve çocuk kanserlerine karşı ücretsiz tedavi imkanı sunan St. Jude Çocuk Araştırma Hastanesi için 237 milyon doları aşkın bir fon elde edildi. 

StarWalker koleksiyonu insanoğlunun en gizemli ve önemli maceralarından birinin, bir uzay keşif gezisinin parçası olmanın muhteşemliğini vurguluyor. Kalemlerin siyah reçinesi uzayın geniş, karanlık boşluğunu simgelerken, logonun altındaki ışığı yansıtan kubbe; Ay’ın ufkundan yükselen Dünya’ya gönderme yaparak gezegenimizi onurlandırıyor. Cilalı platin kaplı kapak ve gövde ise astronotu temsil ediyor. 

Montblanc Hakkında

Zanaatkarlık ve tasarımda mükemmellikle aynı anlamı taşıyan Montblanc, 1906’da yazma kültüründe bir devrim niteliğindeki adımlarından bu yana, yeniliğin sınırlarını zorluyor. Yaratıcılık ve hayal gücü, bugün hala marka için itici güç olmaya devam ediyor ve ince zanaatkarlık misyonunu sürdürüyor. Montblanc’ın popüler ürün kategorileri arasında lüks yazı gereçleri, saatler, deri ürünler, yeni teknolojiler ve aksesuarlar bulunuyor. İddialı fikirlerden doğan, markanın zanaatkârlarının becerileri sayesinde ustalıkla hazırlanan ve size ömür boyu eşlik edecek güzel yol arkadaşları yaratma misyonunu yansıtan ikonik Montblanc amblemi; adeta performansın, kalitenin ve sofistike tarzın bir ifadesi olarak öne çıkıyor. Kökleri derin bir biçimde el yazısı kültürüne uzanan Montblanc, sanatın ilerlemesini destekleyen günümüz müdavimlerini, sanatı ve kültürü teşvik eden geniş kapsamlı girişimleri onurlandırarak, dünya çapında kültürel bağlılığını sürdürmeye devam ediyor.

Dergimiz her ayın ilk haftası Türk Telekom Dergilik, D&R, Remzi Kitabevi ve tüm seçkin marketlerde…