Yazı Sanata Dönüşüyor

Montblanc, kaligrafi sanatını yücelten koleksiyonuna yeni eklenen altın uçlar ile zanaatındaki bilgi birikimini vurguluyor. Meisterstück Great Masters Calligraphy Koleksiyonu’ndaki her bir kalemin ucu sayfalarda gezinirken, mürekkebin birçok nüans yaratmasına ve böylece yaratıcılığın ve sanatın özgürce ortaya çıkmasına imkân sağlıyor.

1906’dan bu yana yazı kültürünün öncülerinden olan ve kendini yeni yazı teknolojileri araştırmalarına adayan Montblanc, Meisterstück Great Masters Calligraphy Collection ile daha etkileyici ve yaratıcı bir kaligrafik görüntü sağlayan, daha esnek kalem uçları sunuyor. Som altından el ile şekillendirilen bu uçlar usta zanaatkârların elinde, 35 ayrı aşamada oluşturuluyor. Altın kaplama bağlantı halkaları taşıyan, değerli siyah reçineden yapılma Meisterstück 146, 1950’lerin çok başarılı Montblanc kalemleri baz alınarak üretilmiş esnek bir uç özelliği sunuyor. Altından yapılan bu özel uç, farklı yazı stillerine imkân tanırken üst düzey bir yazı deneyimi yaşatıyor. Uyguladığı farklı basınç seviyeleri ile kağıt üstünde farklı renk tonları elde etmenizi sağlayan değişik çizgi genişlikleri yaratmak mümkün. 18K sarı altından tasarlanan esnek ucun üzerinde “888” kaligrafi sembolü yer alıyor.

Esnek uç ayrıca Meisterstück Calligraphy Solitaire Burgundy Tone Lacquer’de de kendini gösteriyor. Japon kültürünün geleneksel kaligrafi sanatına selam gönderen bu yazı aracı, yine Japon kültürünün en sembolik renklerinden biri olan kırmızı rengi taşıyor. Yarı saydam degrade bordo renk; şampanya sarısı altın halkalar ve üzerinde “888” kaligrafi sembolünü taşıyan, yine şampanya rengi 18K altın kaplama, esnek uç ile daha da ön plana çıkıyor. Meisterstück Calligraphy Solitaire Burgundy Tone Lacquer ayrıca standart uçlu dolma kalem ve rollerball tükenmez kalem formlarında da mevcut.

Montblanc Hakkında

Zanaatkarlık ve tasarımda mükemmellikle aynı anlamı taşıyan Montblanc, 1906’da yazma kültüründe bir devrim niteliğindeki adımlarından bu yana, yeniliğin sınırlarını zorluyor. Yaratıcılık ve hayal gücü, bugün hala marka için itici güç olmaya devam ediyor ve ince zanaatkarlık misyonunu sürdürüyor. Montblanc’ın popüler ürün kategorileri arasında lüks yazı gereçleri, saatler, deri ürünler, yeni teknolojiler ve aksesuarlar bulunuyor. İddialı fikirlerden doğan, markanın zanaatkârlarının becerileri sayesinde ustalıkla hazırlanan ve size ömür boyu eşlik edecek güzel yol arkadaşları sağlama misyonunu yansıtan ikonik Montblanc amblemi; adeta performansın, kalitenin ve sofistike tarzın bir ifadesi olarak öne çıkıyor. Kökleri derin bir biçimde el yazısı kültürüne uzanan Montblanc, sanatın ilerlemesini destekleyen günümüz müdavimlerini, sanatı ve kültürü teşvik eden geniş kapsamlı girişimleri onurlandırarak, dünya çapında kültürel bağlılığını sürdürmeye devam ediyor.

Dergimiz her ayın ilk haftası Türk Telekom Dergilik, D&R, Remzi Kitabevi ve tüm seçkin marketlerde…