Titanyum Kasada Günlük Zarafet ODYSSEUS

A. Lange & Söhne imzalı yeni titanyum Odysseus üstün teknik ve estetik beklentileri karşılayan, günlük kullanıma uygun zarif bir saat… 

Odysseus hayatın en unutulmaz anlarında bir saatin kendilerine eşlik etmesini isteyen, tutkulu insanlar için tasarlandı. Son derece sağlam ve hem günlük hem sportif faaliyetlerde takılabilecek kadar suya dayanıklı, teknik bakımdan kusursuz bir saat konsepti ilham kaynağı oldu. Büyük haftanın günü ve tarih göstergesi çıkıntılı konik düğmeler aracılığıyla rahatça ayarlanabiliyor; bu düğmelerin özgün tasarımı A. Lange & Söhne’nin ilk titanyum saatinin alametifarikası aynı zamanda. 

Kusursuz hafiflikte yeni kasa materyali  

Üçüncü Odysseus modelinin kasa ve bileziğini titanyumdan yapma kararında materyalin özel niteliklerinin etkisi büyük. Titanyumun paslanmaz çelikten yüzde 43 daha hafif olması Odysseus modelinin bilekte yarattığı yüksek konfor seviyesini de açıklıyor. Saat 40.5 milimetre kasa çapı ve 11.1 milimetre kalınlığıyla bileği neredeyse hiç hissettirmeden sarıyor. Dahası titanyum fazlasıyla sağlam bir materyal. Oksijene maruz kaldığında dış faktörlerden korunmasını ve aşınmaya/paslanmaya dayanıklı hale gelmesini sağlayan ince, şeffaf bir oksit katman üretiyor. Cilalı, mat ve zımparalanmış yüzeylerin kombinasyonuyla öne çıkan eşsiz patinasıyla uyumlu, sıcak bir ışıltısı var. Paslanmaz çelik ve beyaz altın versiyonları gibi titanyum Odysseus da 12 bara kadar basınca dayanıklı olduğu test edilen vidalı kurma kolunun yer aldığı su geçirmez kasayla donatıldı. 

Yeni renk ve özgün yapı  

250 örnekle sınırlı üretilen titanyum edisyonun kadranı Odysseus ailesinin diğer versiyonları gibi çok bölümlü. Kadran yeni buz mavisi rengin haricinde özellikle saat halkasının dekorasyonuyla gözler önüne serilen özgün bir yüzey yapısına sahip. Saat halkasında saat imlerinin nazik kavislerine doğru uzanan burma süsüyle bezenmiş ince yivler içe gömülü bir görüntü yaratıyor. Bu görüntü üç boyutlu etkiyi artırırken saate özgün bir ifade de kazandırıyor. 

Dergimiz her ayın ilk haftası Türk Telekom Dergilik, D&R, Remzi Kitabevi ve tüm seçkin marketlerde…