Vakko Bursa’da Downtown

Vakko Grup, bölgedeki en büyük mağaza metrekaresi ile Bursa Downtown projesine lüks deneyimin imzasını atacak…

Bursa’da başlayan yatırımlarıyla inşaat ve gayrimenkul sektöründe Türkiye’nin lokomotif markalarından biri olmayı başaran Atış Şirketler Grubu, ülkenin en köklü lüks markası Vakko ile DownTown Bursa Yaşam ve Eğlence Merkezi’ndeki iş birliğini geçtiğimiz aylarda Raffles Hotel Istanbul’da gerçekleştirilen basın toplantısıyla duyurdu. Toplantının açılış konuşmasını yapan Atış Şirketler Grubu CEO’su Ahmet Atış, 650 bin metrekarelik inşaat alanıyla Bursa’nın en büyük karma yaşam projesi DownTown’da dünyaca ünlü markalara ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. 

Toplantıya katılan Vakko Ceo’su Jaklin Güner ise DownTown’daki yatırımlarının, bir alışveriş merkezindeki en büyük toplam alana sahip projeleri olduğunu belirtti.

Bursa ve bölgesinde lüks yaşam tarzına değer katacak

Vakko’nun 4 bin metrekarelik dünyası ve 7 markasıyla DownTown’da yer alacağını söyleyen Atış, “89 yıllık geçmişiyle Türkiye’nin en büyük markalarından biri olan Vakko, yatırımımız içindeki en büyük ve önemli iş birliklerimizden biri. Kendileriyle bir arada olmak bizim için gurur kaynağı” dedi. Bursa ve bölgesinde lüks yaşam tarzına değer katacak DownTown’da hem iş ortakları hem de ziyaretçiler için yüksek kalite standartları oluşturduklarını belirten Atış Şirketler Grubu CEO’su Ahmet Atış, yeni nesil alışveriş deneyiminin yaşatılacağı Downtown AVM’deki her yapılanmada lüksü ve çizgi üstü deneyimleri ziyaretçi ve müşterilerimize sunma amacı ile yola çıktıklarını belirterek, Vakko ile iş birliğinin öneminden bahsetti.

4 bin metrekarelik mağaza 2023 yılı içinde açılacak

Toplantıya katılan Vakko Ceo’su Jaklin Güner ise DownTown’daki yatırımlarının, bir alışveriş merkezindeki en büyük toplam alana sahip projeleri olduğunu belirterek, “Yaklaşık 4 bin metrekarelik yatırımla DownTown’da Vakko dostları ile buluşuyoruz. 2 bin 400 metrekarelik Vakko mağazamızda Vakko Erkek, Vakko Kadın, Vakko Home, Couture, Gelinlik, Eşarp, Çanta, Ayakkabı, Parfüm, Aksesuar, V2K markalarımız bulunacak. 530 metrekarelik Vakkorama mağazamız ise adeta bir deneyim alanı. Kadın, erkek, çocuk koleksiyonlarımızın bulunduğu Vakkorama’da genç ve kendini her zaman genç hissedenlerin ihtiyaç duyduğu her tasarım bulunacak. Kadın ve erkek koleksiyonlarıyla W Collection mağazamız sezon modasına yönelik trendleri Bursalılara sunacak. 250 metrekarelik Vakkorama Cafe ve 375 metrekarelik Vakko Bistrot ile Vakko L’Atelier dünyası da tüm etkinlikleri, lezzetleriyle Bursa için bir buluşma noktası olacak. DownTown’daki mağazamızı 2023 yılı içinde açacağız” diye konuştu.  2022 yatırımlarının içinde Bursa yatırımının önem taşıdığından bahseden Güner, “Gerek iş ortağımıza duyduğumuz güven, gerekse şehrin büyüme ve lüks perakendeye gösterdiği ilgi, bizi bu yatırımı yapmaya teşvik etti. Bursa ve bölge, gelişmiş imalat sanayii ve ticareti sayesinde küresel bir çekim merkezi; Türkiye’nin ekonomik büyümesinde ve başlıca yükselen ekonomilerden biri olmasında önemli bir paya sahip” dedi. 

Bölgesinin en büyüğü olacak

Perakende sektöründe önemli bir paya sahip olan Bursa’da 2000 yılından beri faaliyetlerini sürdüren Vakko, DownTown AVM’de gerçekleştirdiği yatırımla, lüks hizmet anlayışını yeni mağazalarıyla Bursa halkına ulaştıracak. Vakko Grup bünyesinde tekstil ve gıda alanında faaliyet gösteren tüm markaların yer aldığı proje; Vakko, Vakkorama, W Collection, Vakkorama Cafe, Vakko Bistrot markalarının bir arada olması açısından da bir ilki temsil ediyor. 

Şehrin kalbinde lüksü yeniden tanımlayacak

3,5 milyona yaklaşan nüfusuyla Türkiye’nin en büyük 4’üncü kenti konumundaki Bursa, gelişmiş sanayisiyle ülkemizin en kalabalık şehirlerinden biri. Sanayinin kalbi olarak adlandırılan Bursa, aynı zamanda tarihi ve turistik değerleri ile de uluslararası ziyaretçiler için büyük önem taşıyor. Bursa’nın en büyük iki merkez ilçesinin kesişim noktasında yer alan DownTown Bursa; avantajlı konumu, kolay ulaşımı, modern mimarisi ve bünyesindeki çeşitli bileşenleri ile yılda 8 milyon ziyaretçiye hizmet verecek. 7 mağazası ile 500 bin yeni müşteriye ulaşmayı hedefleyen Vakko Grup ise şehrin kalbinde yer alan DownTown Bursa’da lüks deneyimi yeniden tanımlayacak. 

Dergimiz her ayın ilk haftası Türk Telekom Dergilik, D&R, Remzi Kitabevi ve tüm seçkin marketlerde…