Future House Digital’den Teknolojik ve Yenilikçi Stratejiler

Markaların dijital platformlarda daha etkin ve etkileyici bir varlık olmalarını sağlamak için çalışmalarını sürdüren Future House, bu amaca odaklanarak müşterilerine teknoloji ve yenilikçi stratejilerle 360 derece hizmet sunuyor. Şirketin Kurucu Ortakları Kerem Gümüşsoy ve Onur Yazkan, markaların dijital dünyadaki potansiyellerini en üst seviyeye çıkarmayı hedefleyen faaliyetlerini Gentleman okurları için anlattı…

Kerem Gümüşsoy

Kerem Gümüşsoy ve Onur Yazkandijital pazarlama dünyasında 10 yılı aşkın bir süredir aktif olarak yer alan iki isim… Bu süre zarfında, 40’tan fazla markanın başarı hikayelerine katkı sağlamış ve dijital dünyada iz bırakmış ekip üyeleri olarak görev almışlar. Bu süreçte edindikleri deneyimler ve başarıları, Future House Digital’in kuruluşundaki temel motivasyonlarını oluşturmuş. Future House Digital’in Kurucu Ortakları Kerem Gümüşsoy ve Onur Yazkan ile markaların dijital pazarlama alanında başarıya nasıl ulaşabileceklerini konuştuk…

Gentleman: İlk olarak sizin yollarınız nasıl kesişti bunu sorarak başlayalım sohbetimize…

Kerem Gümüşsoy: Yollarımız, daha önce aynı ekip içerisinde çalışırken kesişti. Hem işbirliği yaparak birlikte çalışma fırsatı bulduk hem de yakın bir dostluk kurduk. İşte bu süreçte, ortak vizyonumuzu ve çalışma uyumumuzu keşfettik. Birlikte gerçekleştirdiğimiz projelerdeki başarılarımız bizi bir araya getirdi ve Future House Digital’ı kurma kararı aldık. Bu dostluk ve işbirliği, bizim için Future House Digital’ın temelini oluşturuyor. Şimdi, ortak geçmişimizin getirdiği deneyim ve uyumla birlikte, markalar için dijital dünyada yeni başarı hikayeleri yazmaya odaklanıyoruz.

G: Future House Digital nasıl doğdu?

Onur Yazkan

Onur Yazkan: Future House Digital’ın kuruluş hikayesi, uzun ve titizlikle çalıştığımızı bir hazırlık döneminin ardından şekillendi. İşin içine hem marka hem de ajans tarafını tecrübe etmiş olmamız, bizim için önemli bir avantaj sağladı. Bu süreçte, hizmet kalemlerimizi netleştirirken aynı zamanda ismimizin doğuş hikayesini de belirledik. ‘Future House’ ismi, geleceğe odaklanan vizyonumuzu ve 360 derece hizmet anlayışımızı bir çatı altında toplamak isteğimizin bir yansıması olarak doğdu.

Kerem Gümüşsoy: Bizler, markaların ve ajansların arasında bir köprü görevi görmesinin önemini çok iyi anlıyoruz. Markaların ihtiyaçlarını doğru bir şekilde anlamak ve bu ihtiyaçları karşılayabilmek için doğru iletişim ve işbirliği kritik öneme sahiptir. Future House Digital, tam da bu sebeplerin bir araya gelmesiyle ortaya çıktı. Bizler, markaların dijital dünyada başarıya ulaşmaları için gereken köprüyü kurmak ve onları geleceğe taşımak için buradayız.

G: Future House Digital olarak stratejik danışmanlıktan kreatif çözümler ve medya planlamasına kadar 360 derece hizmet sunuyorsunuz. Bizlere bunlardan biraz bahseder misiniz?

O.Y: Future House Digital olarak stratejik danışmanlıktan, kreatif çözümler ve medya planlamasına kadar 360 derece hizmet sunuyoruz. Müşterilerimize, pazarlamanın her alanında etkili olmaları için geniş bir yelpazede destek sağlıyoruz. Stratejik danışmanlık hizmetimizle, müşterilerimizin dijital pazarlama hedeflerini anlamak ve onlara özgü çözümler geliştirmek için birlikte çalışıyoruz. Medya planlama alanında, markaların hedef kitlelerine en etkili şekilde ulaşmalarını sağlayacak stratejiler oluşturuyor ve bu stratejileri uygulamaya geçiriyoruz. Kreatif çözümlerimizle, markaların dijital platformlarda dikkat çekici ve etkileyici içerikler oluşturmasına yardımcı oluyoruz. E-ticaret hizmetlerimizle, markaların dijital satış kanalları ile başarılı olmaları için gereken stratejileri ve altyapıyı sunuyoruz.

K.G: Ek olarak varlık yönetimi hizmetimizle, markaların dijital varlıklarını etkin bir şekilde yönetmelerini sağlıyor ve online itibarlarını güçlendiriyoruz. Son olarak, data analizi alanında, müşterilerimizin pazarlama stratejilerini veri odaklı bir şekilde optimize etmelerine yardımcı oluyoruz. Tüm bu hizmetlerimizle, teknolojinin hızla değişen iş dünyasında müşterilerimizi geleceğin pazarlama trendlerine ve yeniliklerine hazır tutmayı amaçlıyoruz.

G: Daha çok hangi sektörlerden müşterileriniz var?

K.G: Çalışmalarımızı finans, giyim, turizm, otomotiv ve inşaat sektörlerinde yürütüyoruz. Ancak, sektör tercihinden önce, lüksün dijital dünyadaki yolculuğunu daha iyi anlamak ve markalarımıza bu premium algıyı kuvvetlendirecek öneriler sunmak için özel bir önem veriyoruz. Bu nedenle, özellikle sektör ve lüks kavramlarını bir araya getiren çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

G: Peki sizi rakiplerinizden ayıran özellikleriniz neler? Alameti farikanız nedir sizce?

O.Y: Bizim en önemli özelliğimiz, ekip mutluluğunu ön planda tutmamızdır. Bu, iyi bir planlama ve işbirliği ile mümkün olur. Ancak, asıl farkımız, bireysel şahsiyetleri ön plana çıkarma arzusu yerine Future House ailesini ileriye taşıma motivasyonunu taşımamızdır. Biz, yenilikçi ve tecrübeli bir ekip olarak, deneyimleri geliştirmeye ve markalarımızı ileri taşımaya odaklanıyoruz. Beraber çalıştığımız markalarımız ile Future House ailesini tek bir ekip olarak görüp, rolümüzün dışına çıkarak, markalarımızın büyümesine katkıda bulunuyoruz. Bizim için önemli olan, birlikte büyümektir. Bu söylem, aslında bizim alameti farikamızı özetliyor.

G: Dijital dünya engellenemez bir hızla gelişiyor. Dijital dünyada doğru konumlanmak markalar açısından da oldukça vazgeçilmez.  Peki doğru yönetim nasıl yapılmalı?

O.Y: Evet, dijital dünya gerçekten engellenemez bir hızla gelişiyor. Ancak, markalar için doğru konumlanmak da son derece önemli hale geliyor. Doğru yönetim ise sadece yenilikleri takip etmekle sınırlı değil, aynı zamanda doğru alt yapıya ve çözüm ortaklarına sahip olmayı da gerektiriyor. Dijital trendleri yakalamak sadece başarıya ulaşmanın anahtarı değil; asıl önemli olan, bu trendleri marka ihtiyaçlarıyla birleştirmek ve buna yönelik stratejiler geliştirmektir. Bu, sadece yenilikleri takip etmekten çok daha fazlasını gerektirir ve markaların dijital dünyada başarılı olmalarını sağlamak için öncelikli bir adımdır.

G: Pandeminin dijital dünyadaki ekosistemin gelişmesinde çok büyük etkisi oldu. Bunun getirdiği artılar ve eksiler nelerdi sizce?

K.G: Evet, pandeminin dijital dünyadaki ekosistemin gelişmesinde büyük bir etkisi oldu. Ancak, bu etkiyi daha çok süreci hızlandırmak olarak değerlendirebiliriz, zira dijital dünya zaten gelişim halindeydi. Pandemi sürecinde, yeni iş alanları ve platformlar ortaya çıktı, hayatlarımıza yeni kolaylıklar girdi ve sanal alışveriş önemli ölçüde gelişti. Ancak, hızlı ve düşünmeden yapılan girişimler, normale dönüşle birlikte hızla geride kaldı. Bu nedenle, uzun soluklu ve sağlam temellere oturtulmuş yeniliklerin önemi daha da arttı. Yenilikler, doğru ihtiyaçlara ve potansiyel müşterilere uygun şekilde tasarlanmalı ve sunulmalıdır. Bu sayede, pandeminin getirdiği değişimlerin kalıcı ve etkili olması sağlanabilir.

G: Peki sizin dijital dünyada daha etkili olmak isteyen kişi ve markalar önerileriniz önerileriniz neler?

O.Y: Dijital pazarlama dünyasında daha etkili olmak isteyen kişilere ve markalara önerilerimiz şunlar; Öncelikle, dijital dünyanın hızlı gelişimine ayak uydurmak için yatırımlarınızı bu alana yapmanız önemlidir. Daha başarılı olmak için yenilikçi olmaya ve denemekten korkmamaya özen gösterin. Farklı pazarlama stratejileri ve taktikleri deneyerek hangisinin en iyi sonucu verdiğini görebilirsiniz. Özellikle müşteri yolculuğunu test etme ve bu yolculuğu daha verimli hale getirme konusuna odaklanın. Bu, planlı bir yolculukla müşterilerinizin her aşamasında etkili olmanızı sağlar. ‘Omni’ kelimesini sıkça duyuyoruz ve bu noktada çok kanallı stratejilerin önemi büyük. Dönüşüme liderlik etmek ve rekabetin yoğun olduğu bir sektörde rakiplerinizden ayrışan ürün veya hizmetler sunmak, nihai tüketicilerin gözünde sizi farklı kılar. Bu yüzden, sürekli olarak değişen dijital pazarlama alanında öncü olmak için esneklik, yenilikçilik ve müşteri odaklılık önemlidir.

G: Şirket olarak orta ve uzun vadedeki hedeflerinizle sohbetimizi noktalayalım.

K.G: Orta ve uzun vadeli hedeflerimize baktığımızda, öncelikle orta vadede hizmet verdiğimiz sektör sayısını artırmak istiyoruz. Ancak, bu artışı kontrollü bir şekilde gerçekleştirerek, ilk başta söylediğimiz mutlu ekip yapısını korumayı ve ekibi iş yoğunluğuna göre büyütmeyi ve geliştirmeyi önceliğimiz olarak belirliyoruz.Uzun vadede ise, iş gücünü ihtiyaç duyulan alanlarda otonomlaştırmaya odaklanarak bir adım öteye geçmeyi hedefliyoruz. Böylece, Future House Digital olarak gelişen teknolojinin faydalarından yararlanırken aynı zamanda müşterilerimize daha ileri teknolojik çözümler sunarak onları dijital pazarlama yolculuklarında daha da ileri taşıyabileceğiz.

Dergimiz her ayın ilk haftası Türk Telekom Dergilik, D&R, Remzi Kitabevi ve tüm seçkin marketlerde…